Za rękę z papieżem (wideo)

Ks. Rafał Kowalski

publikacja 06.04.2013 19:00

Od Wadowic poprzez Kraków, Lublin aż do Rzymu i Watykanu – uczniowie Szkoły Podstawowej w Mietkowie zaprosili swoich rodziców i mieszkańców gminy w niezwykłą podróż.

Za rękę z papieżem (wideo) Prace nad przygotowaniem programu trwały prawie dwa miesiące Ks. Rafał Kowalski/GN

Okazją do zorganizowania wieczornicy, poświęconej pamięci bł. Jana Pawła II była ósma rocznica śmierci papieża, który patronuje mietkowskiej podstawówce. Uczniowie przygotowali półtoragodzinny program słowno-muzyczny, w czasie którego przypomnieli najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, fragmenty jego przemówień, skierowane do Polaków oraz wiersze autorstwa samego papieża lub poświęcone jego osobie. Nie mogło zabraknąć także piosenek, wśród których królowała „Barka”.

– Taką wieczornicę organizujemy po raz trzeci – mówi Ewa Polak, polonistka z SP w Mietkowie, dodając, że pomysł zrodził się trzy lata temu, gdy szkoła chciała przystąpić do konkursu recytatorskiego organizowanego dla szkół, który patronuje Papież Polak, w czasie którego uczniowie mieli zaprezentować wiersze Jana Pawła II. – Musieliśmy wybrać reprezentanta, jednak zgłosiło się ponad 30 osób. Szkoda było odrzucić dzieci, które wspaniale przygotowały wybranej utwory. Postanowiliśmy, by zaprezentowały się rodzicom – wspomina.

W przygotowaniu najmłodszych aktorów i piosenkarzy brała udział także s. Estera, jadwiżanka. Jej zdaniem niezwykle ważne jest zaszczepianie w sercach dzieci wartości, którymi żył Jan Paweł II.

W uroczystości wziął udział także wójt gminy Mietków Adam Kozarowicz. Oto jak tłumaczył sens podejmowania tego typu przedsięwzięć:

Prace nad przygotowaniem wieczornicy trwały prawie dwa miesiące. Warto było. Czekamy na majowe wydarzenia, związane z dniami patrona szkoły, na które "Gość" już został zaproszony.

Jan Paweł II w Mietkowie
Rafal Kowalski