Fishmob dla JPII

Karol Białkowski

dodane 25.05.2013 17:07

Akcja pod hasłem „Cała Polska tańczy dla bł. Jana Pawła II” zgromadziła kilkadziesiąt osób. Wrocławianie z zainteresowaniem przyglądali się tańczącym w rynku. Niektórzy dołączyli do wspólnej zabawy.

Fishmob dla JPII Uczestnicy akcji pokazali przechodniom żywiołowe i pełne radości chrześcijaństwo. tańczyli do muzyki znanej ze spotkań lednickich Karol Białkowski /GN

- Fishmob swoją nazwą nawiązuje do bramy ryby znanej ze spotkań w Lednicy - mówi Andrzej Kuś, jeden z organizatorów wrocławskiej akcji „Cała Polska tańczy dla bł. Jana Pawła II”.

Ma to również związek z popularnymi w ostatnich latach na całym świecie flash mobami, czyli „sztucznym tłumem” gromadzącym się w miejscach publicznych, by wziąć udział w wydarzeniu zwykle niespodziewanym dla przypadkowych przechodniów.

Taką właśnie formę miało spotkanie na wrocławskim rynku. - Akcja odbywa się w całej Polsce już po raz drugi, jednak w naszym mieście było to premierowe wydanie. Chcieliśmy w ten sposób uczcić kolejną rocznicę urodzin Jana Pawła II i jednocześnie zaprosić na spotkanie na polach lednickich, które odbędzie się 1 czerwca - dodaje.

- Chcemy pokazać swoim udziałem w tym wydarzeniu, że jesteśmy chrześcijanami, i że jesteśmy radośni. Potrafimy się doskonale bawić w Duchu Bożym - mówił Daniel z Duszpasterstwa Akademickiego „Horeb”. Wraz z nim do Rynku przybyło kilkanaście osób. - Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tej akcji, postanowiliśmy tu przyjść - dodaje.

Podczas godzinnego muzycznego spotkania zabrzmiały również dwie nowe pieśni lednickie, przygotowane specjalnie na przyszłotygodniowy zjazd: „Ojciec” i Tango Francesko”.

Fish mob dla bł. JPII
Karol Białkowski