Kapłan ma jednoczyć

ks. Rafał Kowalski

publikacja 08.06.2013 09:31

- Pierwsza parafia to jak pierwsza miłość - powiedział abp Marian Gołębiewski, wręczając dekrety posyłające wyświęconych w tym roku kapłanów do pracy w archidiecezji.

Kapłan ma jednoczyć Ks. Tomasz Backer będzie posługiwał w Lewinie Brzeskim ks. Rafał Kowalski /GN

Uroczystość odbyła się w kaplicy kurii metropolitalnej. Każdy kapłan podchodził do metropolity – seniora, odbierając dekret. – Będzie to dla was pierwsza placówka, a powszechnie się mówi, że pierwsza parafia to pierwsza  miłość – mówił abp M. Gołębiewski, wzywając młodych kapłanów, by z wielkim zaangażowaniem udali się do miejsc, gdzie zostali skierowani, by podejmować posługę pod kierownictwem proboszczów. Metropolita zwrócił także uwagę, że do pierwszych chwil posługi kapłańskiej wraca się wspomnieniami przez całe życie. – To są pierwsze doświadczenia, kontakty z ludźmi. One głęboko zapadają w pamięć.

Na zakończenie arcybiskup jeszcze raz zwrócił się do neoprezbiterów: – Ruszajcie teraz w świat, by ewangelizować. Odnoście się z szacunkiem do każdego człowieka, nawet do tego, który patrzy na nas krzywo, bo kapłan jest po to, żeby jednoczył, a nie odtrącał. Gdy będziemy się spotykać w jakichkolwiek okolicznościach, żebym widział was radosnych, uśmiechniętych, pełnych optymizmu i przede wszystkim szczęśliwych ze względu na kapłaństwo, które otrzymaliście.

Zobacz, gdzie zostali posłani nowi księża:

Kapłan ma jednoczyć