Św. Antoni i ekipa remontowa

Agata Combik

publikacja 13.06.2013 21:51

Czy rusztowania w kościele muszą przeszkadzać w modlitwie? Niekoniecznie.

Św. Antoni i ekipa remontowa Rusztowania stanowiły wymowne tło odpustowej Mszy św. Agata Combik /GN

Św. Antoni i ekipa remontowa   Poczuj się budowniczym - zachęcał bp Andrzej bierzmowanych Agata Combik /GN

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekonywał o tym bp Andrzej Siemieniewski przewodniczący odpustowej Eucharystii w paulińskim kościele pw. św. Antoniego z Padwy. – Niech wiadra, drabiny, rusztowania w kościele nie przeszkadzają mi, ale przypominają: ja też mam swoją robotę, swoją pracę przy wznoszeniu świątyni Bożej – mówił. Biskup zaprezentował postać świętego franciszkanina jako człowieka mającego „charyzmat naprawiania Kościoła” – podobnie jak św. Franciszek z Asyżu, który usłyszał od Chrystusa: „Odbuduj mój Kościół”. Kiedy Antoni w Lizbonie był świadkiem przywiezienia z Maroka ciał męczenników, zapragnął kontynuować ich dzieło. – Zrozumiał, że potrzebni są ci, którzy będą dalej budowali Bożą świątynię – mówił bp Andrzej. – I dziś trzeba robotników, którzy będą wznosić świętą w Panu świątynię ludzkich serc… Rok wiary to także Rok Ewangelizacji, dzielenia się wiarą „na zewnątrz”. W tym duchu chcemy rozpocząć we Wrocławiu Kongres Nowej Ewangelizacji.

Biskup mówił o jednym z plakatów reklamujących to wydarzenie, z napisami: „Nowy papież, nowy biskup, a nowy Ty?”. – Czy jestem tym, który czuje się wezwany do remontowania Kościoła? – pytał, zwracając się zwłaszcza do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania. – Kościołem jesteśmy nie tylko, by trwać w wierze, ale także, by dać się posyłać – z misją, z apostolstwem. Papież Franciszek wielokrotnie przypominał, że Kościół tylko trwający, konserwujący skarb, który otrzymał, to jeszcze nie wszystko. Z tym skarbem trzeba wychodzić na zewnątrz, być Kościołem, który czuje się posłany.

– Kiedy patrzymy na wizerunek św. Antoniego w głównym ołtarzu, który adoruje Świętą Rodzinę, jesteśmy zaproszeni do takiej gorliwości, jaką on miał – mówił przeor wrocławskich paulinów, o. Mariusz Tabulski, zawierzając także opiece Świętego prowadzone w kościele prace remontowe. Warto dodać, że przy parafii działa Bractwo św. Antoniego, a co wtorek o 17.30 odbywa się Wieczysta Nowenna ku czci patrona kościoła. Przy relikwiarzu znajdującym się w świątyni (na prawo od głównego wejścia) można składać intencje zanoszone Bogu za pośrednictwem świętego z Padwy.

Św. Antoni i ekipa remontowa   "Każde zdanie z Ewangelii jest do każdego, choć na różne sposoby" - wyjaśniał bp Andrzej bierzmowanym ewangeliczne słowa o robotnikach posłanych na Boże żniwo Agata Combik /GN Św. Antoni i ekipa remontowa   Św. Antoni w kościele przy ulicy noszącej jego imię widoczny jest w głównym ołtarzu i figurze, obok której znajdują się jego relikwie Agata Combik /GN