Muzykujące rodziny wróciły do Wrocławia

ac/mz

publikacja 12.12.2013 13:47

Od 13 do 15 grudnia na Dolnym Śląsku, w tym również we Wrocławiu, będzie można posłuchać koncertów rodzinnych kapel.

Muzykujące rodziny wróciły do Wrocławia Warzęgowianie znów zagrają we Wrocławiu Agata Combik /GN

Wystąpią państwo Bugajscy z Kęt (Małopolska), Danileccy z Olszyny w województwie dolnośląskim, Ulatowscy z Wiszni Małej, Puchalscy z Wrocławia i Opydowie z Warzęgowa, Schölzel z Saksonii i ukraiński zespół „Kalinka”; z Podkarpacia przyjadą Kurasiowie z Lubziny oraz rodzinny zespół z Rudłowic, z Szymanowa w Wielkopolsce Umławscy, Patalongowie z Gostyni i Siostry Sadowskie z Białegostoku. Warto dodać, że każdy koncert to nie tylko uczta dla ucha, ale i okazja, by poznać niepowtarzalne historie rodzinnego muzykowania – przeżywanego zwykle bardzo radośnie, z wielką pasją przekazywaną często z pokolenia na pokolenie.

Koncert inaugurujący spotkania odbędzie się 13 grudnia o 17.00 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Pieszycach (ul. Ks. prał. F. Bieleckiego 1). 14 grudnia będzie można wysłuchać kilku koncertów we wrocławskich świątyniach: kościół pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej – 19.00; kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego – 18.30, kościół pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej – 19.30, kościół pw. św. Maurycego przy ul. Traugutta – 19.00, kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej przy ul. Grabiszyńskiej – 19.00.

15 grudnia w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu o 11.00 odbędzie się koncert finałowy; również o 11.00 muzycy wystąpią w Klubie Muzyki i Literatury przy pl. Kościuszki 9.

Na Międzynarodowe Dolnośląskie Spotkania Muzykujących Rodzin zaprasza Polskie Stowarzyszenie Estradowe „POLEST”, współpracujące z Narodowym Centrum Kultury oraz Klubem Muzyki i Literatury we Wrocławiu.