Rodzina dała czadu!

Karol Białkowski

publikacja 04.01.2014 22:43

Ile było osób podczas koncertu kolęd rodziny Pospieszalskich w katedrze wrocławskiej? Nie da się określić, ale ci, którzy postanowili wziąć udział w noworocznym koncercie organizowanym przez Radio Rodzina, na pewno nie żałują.

Rodzina dała czadu! Wśród koncertujących były kolejne pokolenia rodziny Pospieszalskich Karol Białkowski /GN

Miejsc w świątyni zaczęło brakować na długo przed rozpoczęciem koncertu, który poprzedziła Msza św. w intencji pracowników, przyjaciół i słuchaczy Katolickiego Radia Rodzina. - Myślałem, że już nigdy nasza katedra nie wypełni się bardziej niż podczas Eucharystii w stanie wojennym. Pospieszalskim udało się jednak pobić rekord - mówił już po zakończeniu wydarzenia ks. inf. Adam Drwięga, proboszcz. Gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim. Doskonałe wykonania polskich kolęd, w czasem niecodziennych, latynoskich aranżacjach, porwały do wspólnego śpiewu wszystkich uczestników.

Noworoczny koncert kolęd odbył się już po raz piąty. We wcześniejszych edycjach wystąpili m.in. Eleni, Stanisław Sojka, Skaldowie. Za każdym razem uczestniczyły w nich tłumy. Organizatorami wydarzenia byli Katolickie Radio Rodzina i PSE Polest. Jednym z patronów medialnych był wrocławski "Gość Niedzielny".

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.

Poniżej relacja video z wydarzenia. Fragmenty koncertu od ok. 4 min.

Kolędowanie z Radiem Rodzina(Koncert Rodziny Pospieszalskich)
Katolicka tvRodzina