Bp Dubrawski: Nadzieja tylko w Bogu

kra

publikacja 27.01.2014 13:19

Ponad godzinę trwała rozmowa metropolity wrocławskiego z ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej bp. Leonem Dubrawskim.

Bp Dubrawski: Nadzieja tylko w Bogu Bp Leon zaprosił metropolitę wrocławskiego do Kamieńca Podolskiego Ks. Rafał Kowalski /GN

Głównym tematem rozmowy była sytuacja społecznopolityczna na Ukrainie. Abp Józef Kupny interesował się także losem Kościoła na Wschodzie. – Wyraziłem wdzięczność metropolicie wrocławskiemu za pamięć o naszym narodzie, wyrażoną m.in. wczorajszym dniem solidarności modlitewnej z Ukrainą – mówił bp Leon Dubrawski, nawiązując do prośby abp. Józefa Kupnego, by w niedzielę 26 stycznia w każdym kościele archidiecezji wrocławskiej do modlitwy powszechnej włączono intencję za naród ukraiński. – Pamięć modlitewna jest – w moim odczuciu – dla nas najlepszym wsparciem, bo wówczas niebo pomaga – podkreślił ordynariusz z Kamieńca Podolskiego, dodając, że dziś trudno prognozować, jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. – Mamy nadzieję tylko w Bogu – zaznaczył, dodając, iż wspaniale by było, gdyby nie tylko Wrocław, ale wszystkie diecezje w Polsce przyłączyły się do modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo zarejestrowanego przez TV Rodzina.

Biskup Leon Dubrawski z Ukrainy
Katolicka tvRodzina