W drogę!

jpp

publikacja 02.08.2014 07:39

Po krótkiej modlitwie w katedrze wrocławskiej pielgrzymi wyruszyli w trasę. Dziś dotrą do Trzebnicy, gdzie zatrzymają się na nocleg.

W drogę! W sobotni poranek pielgrzymi zgromadzili się w katedrze wrocławskiej na adoracji Najświętszego Sakramentu Karol Białkowski /Foto Gość

O 6.00 uczestnicy 34. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę zgromadzili się w katedrze wrocławskiej. - Tu, w Matce kościołów, rozpoczynamy nasze rekolekcje w drodze - mówił ks Henryk Wachowiak, ojciec duchowny PPW, podczas krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zawierzając Panu Bogu najbliższe dni pielgrzymi odmówili Litanię do Najświętszego Imienia Jezus.

W imieniu abp. Józefa Kupnego pątników powitał ks. Rafał Hołubowicz, kanclerz kurii. - Arcybiskup prosi, abyście w swoich modlitwach pamiętali o nim, oraz o kapłanach naszej diecezji - mówił ks. R. Hołubowicz, który wśród ważnych dla Kościoła wrocławskiego intencji wymienił także sprawę powołań kapłańskich.

Po powitaniu i krótkiej prezentacji poszczególnych grup pielgrzymkowych przez ks. Stanisława Orzechowskiego, główne przewodnika PPW, pątnicy wyruszyli w drogę. Na 12.00 w Malinie zaplanowano pierwszą pielgrzymkową Eucharystię, z której transmisję na żywo, dzięki uprzejmości TV Rodzina, można obejrzeć na naszej stronie.