Zacznij w Tatrach

ac/infpr

publikacja 14.08.2014 18:17

Na żaków, którzy właśnie wkraczają w studenckie życie, ale i na starszych studentów czekają niezapomniane chwile w górach.

Zacznij w Tatrach Czas ruszyć w drogę Karol Białkowski /Foto Gość

Od 3 do 17 września potrwa XXXI Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu. Wśród imprez tego rodzaju jest – jak zauważają organizatorzy – największy, najstarszy, najtańszy (399 zł) i najlepszy. Pozwala przeżyć nie tylko cudowne chwile na tatrzańskich szlakach, ale i nawiązać przyjaźnie trwające lata i… spotkać się z Bogiem. Kilkuset studentów ma do wyboru mieszkania w „chatkach” prowadzonych przez kilkanaście duszpasterstw Wrocławia i Opola. W górskich klimatach najlepiej poznasz, czym jest „Maciejówka”, „Karmel” czy „Dominik”, co oferuje „Dach”, „Most”, „Wawrzyny” czy „Redemptor”.

Oprócz górskich wypraw, obozowych Mszy św., codziennych zabaw w programie nie brak punktów wyjątkowych – są wśród nich: pielgrzymka do sanktuarium maryjnego na Wiktorówkach nieopodal Rusinowej Polany, rozmaite sportowe rywalizacje, otrzęsinowy bieg, Festiwal Piosenki Wszelakiej i obozowa potańcówka, Dzień Otwartych Chałup, akcja krwiodawstwa dla chętnych czy – u schyłku obozu – całonocna agapa.

Zapisać można się tutaj.