Dają nogę

ac /inf. pras.

publikacja 28.08.2014 01:02

Piotr Baron Quintet, Luxtorpeda, Pink Freud, Aleksander Milwiw-Baron i Mrozu, Natalia Niemen, Mate.O Akustyczny Kwartet oraz reżyser imprezy, Konrad Imiela wystąpią dla Grzegorza Polakiewicza.

Dają nogę Na scenie wystąpi m.in. Luxtorpeda Materiały prasowe

Koncert „Dali Nogę” odbędzie się na scenie wrocławskiego Impartu przy ul. Mazowieckiej 8 września o 19.00. Dochód przeznaczony zostanie na protezę nogi, którą w wyniku choroby utracił działacz społeczny, felietonista i ewangelizator Grzegorz Polakiewicz.

Występujący muzycy, mimo że z różnych biegunów artystycznych, znają się i przyjaźnią od lat. Każdy przedstawi kilka wybranych utworów, a Alek Milwiw-Baron i Mrozu zaprezentują wspólnie przygotowany materiał. Autorem idei całego przedsięwzięcia jest saksofonista Piotr Baron.

– Pomysł jest prosty. Fani zespołów i artystów występujących dostaną dobrą muzykę, a przy okazji wesprzemy razem szczytną ideę – mówi Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, aktor i reżyser, który wystąpi w czasie koncertu, a także odpowiada za reżyserię całego wieczoru. W trakcie imprezy zaprezentowane zostanie również nagranie specjalne przygotowane na tę okazję przez aktorkę Małgorzatę Kożuchowską. Do prowadzenia całości zaproszony został Krzysztof Ziemiec.

– Pomysł tego koncertu wyszedł od Piotra Barona. Pewnego dnia po prostu wystrzelił i bez mojej wiedzy zaczął przygotowania. Byłem zaskoczony, ale niezwykle wdzięczny – mówi Grzegorz Polakiewicz, który na co dzień jest ewangelizatorem i działaczem katolickim związanym z Centrum Myśli Jana Pawła II. Publikuje felietony poświęcone sprawom wiary i duchowości, a sam o sobie mówi: „Zwariowany... Zakochany w: życiu, drugim człowieku, do szaleństwa w Bogu…”.

Koncert honorowym patronatem objął Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Partnerem jest Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl. Po koncercie przewidziana jest kwesta. Rezerwacje i sprzedaż biletów w kasie Impartu, ul. Mazowiecka 17, tel. 71 341 94 32, rezerwacje@impart.art.pl. Sprzedaż internetowa: www.biletin.pl i www.eventim.pl.

Grzegorza Polakiewicza można wspomóc nie tylko poprzez kupno biletu na koncert. Pieniądze, które zostaną przekazane na zakup protezy, dalsze leczenie i potrzeby związane z godnym, codziennym życiem, można wpłacać na konto Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki. Numer rachunku: 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256, Bank PKO BP Oddział 4 w Warszawie. Z dopiskiem: Grzegorz Polakiewicz.