Dziennikarskie cnoty

WKS

publikacja 09.09.2014 11:46

Tomasz Terlikowski będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu "Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność". Tym razem wykład i dyskusja będą dotyczyły współczesnego dziennikarstwa.

Dziennikarskie cnoty Tomasz Terlikowski Karol Białkowski /Foto Gość

„Jakie cnoty w pracy dziennikarza?” - to hasło przyświecające spotkaniu z redaktorem portalu Fronda.pl, które odbędzie się 14 września o 17.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Jak przekonują organizatorzy - Fundacja Studium Culturae Ecclesiae - będzie ono okazją do rozmowy nie tylko na temat bieżących wydarzeń społecznych i politycznych, ale przede wszystkim jak do owych problemów powinni podchodzić ludzie mediów. Zgodnie z formułą cyklu każdy uczestnik będzie miał możliwość zadania pytania lub zabrania głosu w dyskusji, która odbędzie się po prelekcji zaproszonego gościa. Spotkanie ma otwarty charakter. Wystąpi też skrzypaczka Joanna Trzaska.

Cykl „Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność” to stosunkowo młoda inicjatywa Fundacji Studium Culturae Ecclesiae, znanej we Wrocławiu przede wszystkim z organizowanych od kilku lat spotkań „Verbum cum Musica”, łączących wykłady na tematy związane z Pismem św. z występami utalentowanych muzyków. Ma ona promować Katolicką Naukę Społeczną i jest skierowana do wszystkich, którzy w ramach działalności naukowej, zawodowej zajmują się szeroko rozumianą pracą z ludźmi, a także do tych, którzy chcą zapoznać się z wykładnią nauki Kościoła w odniesieniu do problemów współczesnego społeczeństwa.