Arcybiskup do onkologów

WKS

publikacja 10.10.2014 11:53

Dziś Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Z tej okazji metropolita wrocławski wystosował list do dyrektora placówki. Pismo zostało odczytane w czasie głównych uroczystości.

Arcybiskup do onkologów Szpital ma być przestrzenią miłości bliźniego Henryk Przondziono/ Foto Gość

Arcybiskup zwrócił uwagę, że jubileusz to nie wymysł człowieka, tłumacząc że już w Startym Testamencie można znaleźć świadectwa o tym, że podoba się Bogu, kiedy ludzie w wyznaczonym czasie zatrzymają się i spojrzą w przeszłość. „Wtedy bowiem łatwiej uświadomić sobie, że na ziemi nie jesteśmy sami, nie wszystko od nas zależy, oraz że w codzienności możemy liczyć na pomoc i wsparcie Tego, od Którego wyszliśmy i do Którego zdążamy” - napisał hierarcha.

Zaznaczył przy tym, że Dolnośląskie Centrum Onkologii to nie tylko instytucja i struktury, mury budynków i sprzęt. „To przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia z poświęceniem podejmują się troski o chorych, realizując swoje powołanie, a także tysiące osób, którym dawaliście i dajecie nadzieję i radość” - podkreślił abp Kupny. Przywołując słowa św. Jana Pawła II życzył, by placówka każdego dnia była miejscem świadectwa miłości bliźniego.

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu rozpoczęło działalność w 1954 r. Było pierwszą na Ziemiach Odzyskanych placówką onkologiczną.