Dla Przyjaznego Domu

ac /inf. pras.

publikacja 20.10.2014 15:19

40i30/70 oraz Orkiestra Trzech Króli zagrają, aby wesprzeć rozbudowę ośrodka Fundacji "Przyjazny Dom" im. Stanisława Jabłonki.

Dla Przyjaznego Domu Materiały organizatorów

Koncert odbędzie się we wrocławskim Centrum Kultury "Agora" przy ul. Serbskiej 5a we wtorek 28 października. Start o 18.15. – Na pomoc naszej fundacji czeka wiele osób, również tych z autyzmem. Dlatego, aby odpowiedzieć na potrzeby, planujemy rozbudowę ośrodka – tłumaczy Zbigniew Kobyłecki, prezes Fundacji "Przyjazny Dom" im. Stanisława Jabłonki we Wrocławiu. – W nowym budynku, który będzie pełnił wiele funkcji ułatwiających życie osobom z niepełnosprawnością intelektualną, chcemy uruchomić dodatkowe miejsca w Domu Pomocy Społecznej oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy. W sumie w nowo powstałym budynku na wsparcie będzie mogło liczyć ponad 20 osób, w tym autystycznych.

Chcąc rozpocząć prace, fundacja musi najpierw sfinansować projekt architektoniczny nowego ośrodka. W pomoc przy gromadzeniu pieniędzy zaangażowali się lokalni artyści wchodzący w skład zespołów 40 Synów i 30 Wnuków Jeżdżących na 70 Oślętach oraz Orkiestra Trzech Króli.

40i30na70 to zespół wpisujący się w nurt muzyki chrześcijańskiej, grający mieszankę rocka, folku i ballady. Teksty ich piosenek oparte są o fragmenty Pisma Świętego. Z kolei Orkiestra Trzech Króli to dziecięcy zespół, który tworzy łącznie około 30 osób, grający własne wersje znanych utworów muzyki popularnej i filmowej.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Podczas wydarzenia podopieczni DPS wraz z opiekunami będą kwestować na rzecz budowy nowego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizatorzy zapraszają na koncert całe rodziny.

Fundacja "Przyjazny Dom" prowadzi Wielofunkcyjny Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy dla osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu. Składa się on z Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy (www.przyjaznydom.wroclaw.pl).

__________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: