Że cię nie opuszczę...

Małgorzata Antczak

publikacja 24.10.2014 17:36

Za nami kolejne spotkanie Akademii Intelektu. Tym razem studenci zajęli się jakże frapującym tematem poszukiwania swojej "drugiej połówki".

Że cię nie opuszczę... "Czy to ten, czy to ta?" - pod takim tytułem odbyło się kolejne spotkanie Akademii Intelektu Henryk Przondziono /Foto Gość

Do dużego zainteresowania wydarzeniem przyczynił się zapewne zaproponowany przez organizatorów temat. Poszukiwanie i wybór odpowiedniej osoby na całe życie to problem uniwersalny.

Dla wielu studia to czas nie tylko intensywnej nauki, ale także spotkań, randkowania i szukania przyszłego współmałżonka. Stąd też warto młodym, wchodzącym w dorosłe życie ludziom stwarzać możliwości do odnajdywania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Osobą, którą zaproszono w charakterze znawcy tematu był Jerzy Grzybowski, współzałożyciel „Spotkań Małżeńskich”, autor wielu książek dotyczących przygotowań do małżeństwa i szanowany wychowawca wielu pokoleń.

Prowadzący spotkanie - Agata Bartczak i Michał Lorenz - zadawali pytania z punktów widzenia mężczyzny i kobiety.

Jedną z kluczowych kwestii frapujących młodych jest problem pewności trafności wyboru przyszłego współmałżonka i związanego z nim strachu przed podjęciem błędnej decyzji.

J.Grzybowski, jako doświadczony mężczyzna i mąż z wieloletnim stażem, starał się podać wskazówki, w jaki sposób należy poszukiwać odpowiedzi na tytułowe pytanie spotkania: "Czy to ten, czy to ta?", które odbyło się w czwartkowy wieczór 23 października.

Więcej informacji o propozycjach Akademii Intelektu można znaleźć klikając TUTAJ.

______________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: