W Ratuszu bez zmian

Karol Białkowski

publikacja 30.11.2014 22:06

Sondaże powyborcze wskazują na zwycięstwo Rafała Dutkiewicza. Jego przewaga nad kontrkandydatką popieraną przez PiS Mirosławą Stachowiak Różecką jest jednak niewielka.

W Ratuszu bez zmian Rafał Dutkiewicz z żoną Anną w swoim sztabie wyborczym tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Karol Białkowski /Foto Gość

Według sondażu przeprowadzonego przez IPSOS, obecny prezydent Wrocławia uzyskał 52,7 proc. poparcia, natomiast Mirosławę Stachowiak-Różecką wskazało 47,3 proc. wyborców.

- Bardzo dziękuję wszystkim tutaj obecnym. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wrocławianom i poproszę o oklaski dla nich - rozpoczął swoją przemowę tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Dutkiewicz. - Chciałem bardzo serdecznie pogratulować pani Mirosławie Stachowiak-Różeckiej, kandydatce Prawa i Sprawiedliwości, znakomitego wyniku.

Nowy stary prezydent stwierdził, że Wrocław jest w tej chwili podzielony. - Najbliższe cztery lata muszą służyć temu, aby skleić Wrocław, aby przeciągnąć wrocławian na jasną stronę mocy - dodał. - Zrobiłem bardzo wiele dobrych rzeczy dla Wrocławia, czasem zachowywałem się niewłaściwie i wyborcy, jak sądzę, pamiętają o jednym i o drugim.

R. Dutkiewicz przypomniał, że popierający go politycy są w trakcie realizacji nowego projektu politycznego (Dutkiewicz z Platformą, przyp. red.). Przekonywał, że przy pomocy ich wszystkich i przy pomocy wrocławian chciałby pokazać, że przed Wrocławiem otwierają się nowe horyzonty.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Rafał Dutkiewicz nie chciał komentować swojego wyniku wyborczego podkreślając, że są tylko sondażowe i na ich potwierdzenie trzeba poczekać. Tłumacząc swoje słowa o "przeciąganiu wrocławian na jasną stronę mocy" mówił o sklejaniu mieszkańców miasta wokół pozytywnych programów. - Trzeba naładować Wrocław dobrą energią, trzeba budować kapitał społeczny, że retoryka powinna być bardzo bliska ludziom i pozytywna - mówił. Zapytany, czy nie boi się obudzić jutro we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej - zasugerowano, że tak mała różnica w sondażach może zmienić się w realnym wyniku na niekorzyść Dutkiewicza - odpowiedział, że patrzy na sondaż z optymizmem. Zaznaczył również, że Wrocław nie jest ani jego, ani jego kontrkandydatki, ale mieszkańców.

Oto pierwsze przemówienie prezydenta Dutkiewicza po ogłoszeniu sondażowych wyników:

Przemówienie R. Dutkiewicza po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów 2014
Karol Białkowski

Relacja ze sztabu kandydatki PiS, Mirosławy Stachowiak-Różeckiej dostępna TUTAJ.

________________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: