Podziel się zakupami

inf. prasowa

publikacja 09.12.2014 15:08

600 wolontariuszy, 70 sklepów i ponad 2 tys. rodzin oczekujących na świąteczną paczkę. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce żywności.

Podziel się zakupami Każdy, nawet najdrobniejszy dar, może być dla kogoś szansą na bardziej udane święta Henryk Przondziono /Foto Gość

Na czym polega akcja?

Krzysztof Dembski, koordynator zbiórki żywności tłumaczy, że w najbliższy piątek i sobotę (12 i 13 grudnia), w jednym z 70 sklepów na terenie archidiecezji wrocławskiej będzie można zakupione produkty spożywcze przekazać ubranym w czerwone koszulki z logo organizacji wolontariuszom Caritas lub wrzucić do oznaczonych koszów.

W pomoc przy zbiórce zaangażowanych jest ok. 600 osób.

- Zbieramy słodycze, artykuły o długim terminie przydatności do spożycia: konserwy, makaron, ryż, mleko. Przygotujemy z nich paczki dla najuboższych mieszkańców naszego regionu - zaznacza. Wszyscy darczyńcy, w podziękowaniu za udzieloną pomoc, otrzymają drobne upominki.

Co roku Caritas przygotowuje kilka tysięcy paczek, stanowiących pomoc dla najuboższych. U ubiegłym roku zebrano 11 ton żywności, którymi obdarowano ponad 2 tys. rodzin.

Lista sklepów, które włączyły się w akcję znajduje się TUTAJ.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: