Dodatkowe ręce poszukiwane

kb

publikacja 16.12.2014 20:56

Jeszcze nie jest za późno na adwentowe postanowienie i dobry uczynek. Potrzeba mężczyzn do rozładowania paczek dla ubogich.

Dodatkowe ręce poszukiwane Magazyn św. Mikołaja wypełnia się od kilku tygodni. Możemy wcielić się w jego pomocników i sprawić, że kolejne dzieci w te świętą będą uradowane z upominków Karol Białkowski /Foto Gość

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że wrocławska Caritas przystąpiła do programu pomocy żywnościowej realizowanej z funduszy unijnych (FEAD) i funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Do stolicy Dolnego Śląska dotarło ok. 75 ton żywności, która została podzielona na 10,5 tys. paczek.

W tym tygodniu rozpoczyna się dystrybucja darów. - W niektórych Parafialnych Zespołach Caritas posługują tylko osoby starsze, głównie panie. Niestety nasi wolontariusze mają fizyczne trudności z przeniesieniem tego towaru i rozdzieleniem go. W związku z tym szukamy mężczyzn, którzy byliby gotowi pomóc w tych czynnościach - mówi Paweł Trawka, koordynator ds. PR i promocji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W paczkach znajduje się pięć produktów - puszka z mielonką, cukier, olej, makaron i mleko. Organizatorom akcji zależy, by wszystkie dary trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami.

- W zależności od parafii zapotrzebowanie na dodatkowe, głównie męskie, ręce będzie w różnych dniach. 18 i 19 grudnia żywność będzie przekazana do parafii, więc wtedy potrzeba osób do rozładunku. Natomiast przekazywanie paczek będzie miało miejsce od 20 do 23 grudnia - dodaje.

P. Trawka jest przekonany, że pomoc w tej inicjatywie może być doskonałą okazją do realizacji adwentowego postanowienia i spełnienia dobrego uczynku wobec bliźniego.

O tym, gdzie potrzebna jest pomoc, można dowiedzieć się w centrali Caritas na pl. Katedralnym 7 lub pod nr tel. (71) 327 13 00.

Fizyczna pomoc to nie jedyna możliwość włączenia się w działalność Caritas.

- Ciągle przybywa nam podań o wsparcie żywnościowe. Dlatego jeśli ktoś chciałby taką paczkę stworzyć, to będziemy bardzo wdzięczni. Podobnie jest z paczkami dla dzieci ze słodyczami i zabawkami - zachęca.

Przekonuje również, że 10,5 tys. paczek z programu FEAD zaspokoi tylko część potrzebujących, bo przyjęty sposób dystrybucji sprawi, że trafią one do ok. 4 tys. rodzin (jedna paczka dla jednej osoby, 5 osób w rodzinie = 5 paczek).

Resztę Caritas organizuje samodzielnie.

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: