Przełamali się opłatkiem ze swoim pasterzem

Maciej Rajfur

publikacja 20.12.2014 12:27

Wzajemne składanie życzeń, łamanie się opłatkiem oraz wspólna modlitwa i kolędowanie – z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy miasta spotkali się z arcybiskupem Józefem Kupnym.

Przełamali się opłatkiem ze swoim pasterzem Mieszkańcy nie kryli zadowolenia z możliwości krótkiej osobistej rozmowy i przełamania się opłatkiem ze swoim metropolitą Maciej Rajfur /Foto Gość

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w przedświątecznym składaniu życzeń w auli PWT. Przybyli także przedstawiciele różnych organizacji, m.in. młodzież z Dzieła Nowego Tysiąclecia, delegacja dolnośląskiej Izby Celnej oraz uczniowie wrocławskich szkół katolickich. Na samym początku, według polskiej tradycji, odczytano fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Następnie przyszedł czas na życzenia od metropolity wrocławskiego.

 – Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o chwili, w której Ziemia ujrzała swojego Zbawiciela. Dziś my, wpatrując się w żłóbek, dzięki światłu wiary jesteśmy w stanie zrozumieć łaskawość Boga. On z miłości do każdego z nas przyjął ludzkie ciało – przemawiał abp Józef Kupny. – Na czas zbliżających się świąt życzę wszystkim mieszkańcom naszej diecezji światła, które pomoże nam rozpoznać Jezusa w drugim człowieku, pod postacią chleba w czasie Eucharystii oraz w słowie Bożym. Niech Jezus Chrystus obdarza wszystkich wszelkimi potrzebnymi łaskami – zakończył metropolita wrocławski.

Zgodnie z planem każdy przybyły na spotkanie miał okazję złożyć arcybiskupowi życzenia osobiście. Otrzymywał przy tym ozdobną pamiątkową bombkę. Wielu przyniosło dla swojego pasterza prezenty. Niektóre z nich okazały się bardzo osobiste.  – Postanowiłam ofiarować na święta księdzu biskupowi nowo wydaną książkę mojego świętej pamięci męża pt. „Listy z Kaługi”. Małżonek został wywieziony na Kaługę i pisywał listy do rodziny. Kiedy IPN postanowił je wydrukować, od razu pomyślałam o tym w kategorii prezentu. To taki mój dar świąteczny dla arcybiskupa – opowiada Danuta Łukasiewicz, żona rektora UWr, Józefa Łukasiewicza, żołnierza Armii Krajowej.

Na spotkaniu w auli PWT pojawili się także pracownicy Służby Celnej. – W kwietniu tego roku arcybiskup odwiedził Izbę Celną we Wrocławiu. Teraz to my, z okazji zbliżających się świąt, postanowiliśmy odwiedzić jego. W imieniu wszystkich dolnośląskich celników życzyliśmy tradycyjnie wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku oraz zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia – mówi Barbara Basista, dyrektor Izby Celnej we Wrocławiu.

Zebrani w międzyczasie wyśpiewali kolędy. Śpiew poprowadziły inicjatorki projektu „Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato” z Narodowego Forum Muzyki. Spotkanie z abp. Kupnym dało możliwość do spokojnej rozmowy w rodzinnej, ciepłej atmosferze.

Opłatek z abp Józefem Kupnym
Katolicka tvRodzina

_____________

Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: