Służyć w porozumieniu

Maciej Rajfur

publikacja 17.01.2015 22:46

Dwunastu posłów i senatorów reprezentujących w parlamencie okręg wrocławski wzięło udział w spotkaniu abp. Józefem Kupnym.

Służyć w porozumieniu Niecodzienni goście bez względu na opcję polityczną chętnie przyjęli zaproszenie metropolity wrocławskiego Maciej Rajfur /Foto Gość

W części oficjalnej abp Józef Kupny zaapelował, by sprawy Dolnego Śląska zawsze łączyły posłów i senatorów, bez względu na to jakie reprezentują ugrupowanie.

- Wprawdzie na różnych polach, ale służymy tym samym ludziom - zauważył hierarcha. Dodał jeszcze: - Każdy z nas ma inne zadanie, ale one sprowadzają się zawsze do troski o dobro wspólne.

W trakcie rozmów poruszano m.in. kwestię rozumienia neutralności światopoglądowej państwa oraz klauzuli sumienia. W imieniu parlamentarzystów głos zabrał minister Stanisław Huskowski, który złożył metropolicie życzenia noworoczne.  

Wszyscy zadeklarowali gotowość współpracy na rzecz mieszkańców Dolnego Śląska, wyrażając chęć organizowania cyklicznych spotkań pod patronatem metropolity wrocławskiego. Goście otrzymali od arcybiskupa dokument społeczny Konferencji Episkopatu Polski "W trosce o człowieka i dobro wspólne", poruszający m.in. kwestię angażowania się katolików świeckich w działalność polityczną.  

 


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: