"Pasja" ludzi z pasją

wm

publikacja 16.03.2015 07:45

Mieszkańcy Miękini przygotowali misterium wielkopostne. Po premierze w miejscowym kościele w kolejnych tygodniach odbędą się przedstawienia w parafiach całego dekanatu.

"Pasja" ludzi z pasją Scena ukrzyżowania Jan Gospodaryk

Okazją do wystawienia pasyjnego przedstawienia były rekolekcje wielkopostne w miejscowej parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. - Zaprosiliśmy wiernych do krótkiej refleksji nad tymi wydarzeniami, które poprzedziły zmartwychwstanie Pana Jezusa, nad wydarzeniami, przez które dokonało się dzieło naszego odkupienia. Chcieliśmy, by te chwile zatrzymania się, zaduma otworzyły nasze serca na tajemnice Bożej miłości - mówi Wanda Mitkiewicz, członkini rady parafialnej i zaangażowana w tworzenie przedstawienia.

Pomysł odegrania najważniejszych wydarzeń dla historii zbawienia pojawił się wśród mieszkańców Miękini rok temu. Wtedy też udało się odegrać przedstawienie po raz pierwszy. Przedsięwzięciem zainteresowane były również inne parafie dekanatu, gdzie również wystawiono misterium oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

- Inscenizacja Męki Pańskiej zachwyciła nie tylko wykonawców i widzów. Na ponad 30 osób, które wstąpiły w Misterium Męki Pańskiej połowa to rdzenni mieszkańcy Miękini. Połowa to ludzie z sąsiednich parafii. Ważne, że misterium jednoczy ludzi i pokolenia, starszych i młodzież - dodaje W. Mitkiewicz. W przedstawieniu biorą udział uczniowie, „studenci” emeryci członkowie Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz strażacy z OSP Miękinia.

- Pokazaliśmy, że Droga Krzyżowa trwa nieustannie. Krzyż trwa choć zmienia się świat. Problemem naszych czasów jest serce człowieka, są ludzie, którzy usuwają go ze swojego życia. Tak żyją, jakby Boga nie było - wyjaśnia mieszkanka Miękini. Zwraca uwagę, że misterium pozwala na nowo odkryć nadzieję na zwycięstwo grzechu i życie wieczne.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: