Spotkaj się z metropolitą i złóż życzenia

WKS

publikacja 17.03.2015 11:14

Abp Józef Kupny na stałe wpisał do swojego kalendarza otwarte spotkania świąteczne z Dolnoślązakami.

Spotkaj się z metropolitą i złóż życzenia Tak było w ubiegłym roku... Karol Białkowski /Foto Gość

Tym razem w klimacie Wielkiej Nocy zaprasza wszystkich w Wielką Sobotę na 10.00 do auli Papieskiego Teologicznego.

Pomysł, by dać możliwość wszystkim porozmawiania w cztery oczy z metropolitą, wyszedł od abp. Józefa Kupnego, który z okazji świąt otrzymywał od Dolnoślązaków wiele kartek i listów z życzeniami. Hierarcha tłumaczył wówczas, iż wprawdzie osoby te podpisują się imieniem i nazwiskiem, jednak  w wielu przypadkach pozostają anonimowe.

Tak zrodziła się idea, by otworzyć drzwi dla wszystkich, którzy chcą osobiście porozmawiać z pasterzem diecezji. Diecezjanie dwukrotnie już pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie.

– Ksiądz arcybiskup od początku posługi w naszej diecezji buduje coś, co papież Franciszek nazywa „kulturą spotkania” – mówi ks. Rafał Kowalski, rzecznik metropolity, dodając, iż w czasie wizytacji czy odwiedzin w parafiach, po zakończonych uroczystościach abp Kupny często wychodzi przed kościół, by rozmawiać z wiernymi. – Wiele razy ksiądz arcybiskup dawał już wyraz swojej otwartości także na tych, którzy nie podzielają jego poglądów – podkreśla ksiądz rzecznik, dopowiadając, iż drzwi na spotkanie 4 kwietnia otwarte są dla wszystkich chętnych. Rzecznik metropolity zwraca także uwagę, że wiele osób w Wielką Sobotę wybierze się na Ostrów Tumski, by poświęcić pokarmy na stół wielkanocny. – Można tę wizytę połączyć ze spotkaniem z księdzem arcybiskupem – puentuje.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: