Usprawniają komunikację

Karol Białkowski

publikacja 16.04.2015 13:59

Trwają szkolenia dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, którzy będą pomagać przy obsłudze pielgrzymów czasie dni w diecezji wrocławskiej. Ciągle można do nich dołączyć i przeżyć niezapomnianą międzynarodową przygodę.

Usprawniają komunikację Magdalena Drogosz

Już ponad 200 osób przygotowuje się do przyjęcia młodych z całego świata, którzy w swej pielgrzymce do Krakowa, zatrzymają się na tydzień w archidiecezji wrocławskiej. Diecezjalny sztab przygotowań stale prowadzi nabór nowych chętnych.

- Wszyscy są mile widziani i wszystkie ręce do pomocy się przydadzą. Aktualnie najbardziej jednak poszukujemy wolontariuszy, którzy mają pewną wiedzę i konkretne umiejętności - mówi Magdalena Drogosz, odpowiedzialna za kontakt z mediami. To m. in. w podległej jej grupie potrzeba współpracowników. - Głównie chodzi o studentów, mających jakiś kontakt z mediami lub po prostu zacięcie dziennikarskie - dodaje.

Drugą grupą, w której jeszcze są braki kadrowe, a która spełnia podczas ŚDM niebagatelną rolę, są tłumacze. - Tutaj też nastawiamy się raczej na starszych wolontariuszy - studentów lub absolwentów po kierunkach filologicznych. Potrzeba nam osób, które będą potrafiły przetłumaczyć trochę trudniejsze teksty szybko i profesjonalnie. Wiadomo, że im bliżej Światowych Dni Młodzieży, tym natłok informacji i maili do przetłumaczenia będzie większy - dodaje.

Profesjonalizm obsługi kilkunastu tysięcy osób zapewniają szkolenia. Są one skierowane zarówno do osób nowych w strukturach wolontaryjnych, zaangażowanych przy parafiach, jak i do tych, którzy nadzorują te działania. - Pracujemy m. in. nad tym, by usprawnić naszą komunikację i współpracę wewnętrzną - tłumaczy M. Drogosz.

W ramach kursów dla sztabu diecezjalnego przewidziano dwa bloki tematyczne. Pierwszy, który odbył się w miniony weekend, dotyczył komunikacji w rozwoju osobistym, a drugi, który odbędzie się w najbliższą sobotę, dotyczył będzie pracy zespołowej.

Więcej informacji o przygotowaniach do dni w diecezji wrocławskiej oraz o wolontariacie Światowych Dni Młodzieży można znaleźć na stronie www.sdm2016.wroclaw.pl i na Facebooku.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji: