Śląsk z tarczą

ela

publikacja 02.07.2015 22:00

Dobre wieści ze Słowenii. Drużyna WKS pokonała 1:0 NK Celje.

Śląsk z tarczą Poprzednia przygoda WKS w Lidze Europy skończyła się na drużynie późniejszego zdobywcy trofeum - hiszpańskiej Sevilli FC. Liczymy, że te wakacje będą zdecydowanie bardziej szczęśliwe Ks. Rafał Kowalski /Foto Gość

Gola na wagę zwycięstwa w I rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej zdobył Robert Pich. W 32. minucie wykończył strzałem głową trochę nieporadną akcję zespołu.

Piłkę zagrywał najpierw Jacek Kiełb - nowy nabytek Śląska oraz Flavio Paixao. Ten ostatni mimo problemów z przyjęciem piłki dośrodkował w pole karne, gdzie słowacki zawodnik wrocławskiej drużyny skierował szczupakiem skierował ją do bramki.

Taki wynik stawia zespół Śląska Wrocław w dobrej wyjściowej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w stolicy Dolnego Śląska w najbliższy czwartek, 9 lipca o godz. 20.

Co ciekawe mecz w Celje cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców z Wrocławia. Do Słowenii przybyło ich ok. 2 tys. Fani z Polski stanowili połowę wszystkich obecnych na stadionie. Byli też znacznie głośniejsi od gospodarzy.