Misje w Dobroszycach

Alicja Szymczak

publikacja 08.07.2015 22:10

Salwatoriańskie Forum Młodych jest już na półmetku. Uczestnicy poświęcają czas na intensywną pracę przy zdobywaniu talentów.

Misje w Dobroszycach Z zachowania i min uczestników można wywnioskować, że czas spędzony w Dobroszycach jest dobry Grzegorz Pająk

Najbardziej intensywny i zapadający w pamięć był dzisiejszy warsztat pierwszej pomocy. Podczas zajęć odbyło się kilka akcji pozorowanego wypadku, samobójstwa i jeszcze kilku innych. Młodzi forumowicze uczyli się jak ratować zdrowie i życie poszkodowanych.

Każdej takiej akcji zawsze towarzyszą aktorzy, którzy bardzo wczuwają się w swoje role poszkodowanych. Uczestnicy innych warsztatów przychodzili i z zaciekawieniem obserwowali co się dzieje.

Piąty dzień Forum był poświęcony zwłaszcza misjom.

Grupa z warsztatów misyjnych przygotowała oprawę liturgiczną Eucharystii w tym klimacie. Nie zabrakło śpiewów w różnych językach oraz specjalnie przygotowanej procesji z darami połączonej z tańcem. Dodatkowym akcentem był udział w diakoni muzycznej przyjaciół z Nigerii. Podczas Mszy św. nastąpiło także uroczyste błogosławieństwo ks. Pawła Radziejewskiego, który w najbliższym czasie wyjedzie do pracy na placówce w Meksyku.

Po południu w kościele miał miejsce panel dyskusyjny, gdzie zaproszeni zostali różni goście, wśród nich był przełożony polskiej prowincji Salwatorianów, ks. Piotr Filas, czy pani Bata Bodzio, dziewica konsekrowana. Prelegenci opowiadali o swoim powołaniu i jego realizacji. Nie brakło również pytań dotyczących życia, wiary i pracy. Pani Beata opowiadała dlaczego podjęła się tak odważnego, a zarazem pięknego wyboru.

Na zakończenie dnia i rozładowanie emocji uczestnicy wzięli udział w tzw. pogodnym wieczorku, czyli czasie zabawy, integracji i… prezentacji w grupach hasła tegorocznego Forum: "Już czas". Ostatnim akcentem, jak co dzień, była adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wideorelacja z wczoraj:

22 Forum Młodych - Dzień 4
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej