Tornistry na plecach

kb

publikacja 31.08.2015 10:14

Jutro startuje nowy rok szkolny. Wrocławska Caritas rozdała z tej okazji tysiąc plecaków. Trafiły one do dzieci z rodzin potrzebujących dodatkowego wsparcia.

Tornistry na plecach Uczniowie z dumą odbierali swoje nowe, wypełnione tornistry. Każde dziecko otrzymało od księdza arcybiskupa obrazek i "coś" słodkiego Karol Białkowski /Foto Gość

- Chcę wam życzyć, by nowy rok szkolny był jak najlepszy, by dzieci były zadowolone w szkole - mówił abp Józef Kupny w siedzibie wrocławskiej Caritas. Metropolita wrocławski poświęcił i przekazał tysiąc wypełnionych przyborami szkolnymi plecaków przygotowanych w ramach akcji "Wyprawka dla żaczka".

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas podkreśla, że przekazane tornistry, mimo, że ich liczba wydaje się duża, nie zaspokajają w pełni potrzeb społecznych. - Od 25 lat każdego roku sukcesywnie są przygotowywane wyprawki dla uczniów. Ich liczba rośnie. Widzimy to po ilości składanych podań i informacji, które spływają do nas z zespołów parafialnych i szkolnych kół Caritas - mówi.

Plecaki trafiły do potrzebujących z całej archidiecezji. - To jest inicjatywa księdza arcybiskupa, który pragnie, by jak najwięcej dzieci i mogło skorzystać z naszej pomocy i równo wystartować z rówieśnikami w nowym roku szkolnym. Akcja ma odciążyć rodziny, które są w trudnej sytuacji finansowej - wyjaśnia.

Ks. Amrogowicz zauważa, że inicjatywa wychodzi od Caritas, ale plecaki są wypełniane dzięki darczyńcom. Przekonuje, że dzięki temu zaangażowaniu dobrodzieje stają się członkami Caritas. - Wszyscy wierni to Caritas. Każdy kto okazuje miłość drugiemu człowiekowi już należy do Caritas - dodaje.