W "Maciejówce" damsko-męsko

Grzegorz Kapela

publikacja 05.10.2015 11:25

"Miłość" to słowo odmieniane przez wiele przypadków, zwłaszcza w czasie studiów...

W "Maciejówce" damsko-męsko Klimat kościoła rektoralnego pw. św. Macieja sprzyja wyciszeniu Krzysztof Zołoteńki

Rok akademicki rozpoczął się na dobre. Zarówno na uczelniach, jak również w duszpasterstwach akademickich. Te drugie od 4 do 8 października przygotowały dla studentów Dni na Dobry Początek.

Jest to cykl wydarzeń mający przyciągnąć żaków do wrocławskich duszpasterstw. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje m.in Msze św., koncerty czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

W Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego "Maciejówka" niedzielna Msza św. akademicka zaczynająca cykl, zgromadziła pełen kościół. Homilię wygłosił ks. Mirosław Maliński. "Malina" mówił o relacjach damsko-męskich.

Tłumaczył, że miłości dwojga ludzi powinien towarzyszyć proces, polegający na trzech etapach: wyborze, próbie oraz dopuszczeniu.

Duszpasterz zwracał uwagę, że potrzeba czasu, aby dopuścić drugą osobę do swojego serca. Zaznaczał, że dobrze jest posiadać duże grono dobrych znajomych, aby nasz wybór był trafny i przemyślany. Nieprzypadkowo temat kazania dotyczył miłości, przyjaźni i małżeństwa. W Maciejówce bowiem 13 października zaczyna się cykl spotkań poświęconych tej tematyce pt: "Kolej (na) miłość".

Chętni mogą się zgłaszać mailowo na adres wymiary.wiary@gmail.com.

W galerii kilka zdjęć z wczorajszej inauguracji.