Atak na katedrę - zobacz ćwiczenia antyterrorystów

ela

publikacja 26.11.2015 10:35

Akcja odbijania katedry wrocławskiej z rąk terrorystów się udała. Obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Atak na katedrę - zobacz ćwiczenia antyterrorystów W ćwiczeniach wzięły udział jednostki z Polski, Czech i Słowacji xrk

Na szczęście to tylko ćwiczenia. Dość niespodziewanie, zwłaszcza dla przechodniów i pracowników kurii metropolitalnej przed godz. 10 rozległy się na Ostrowie Tumskim strzały i wybuchy.

Na miejscu uzbrojeni po zęby antyterroryści przeprowadzali akcję odbijania katedry wrocławskiej z rąk terrorystów, którzy się w niej zabarykadowali.

Sebastian Jeziorski z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego Ochotniczej Straży Pożarnej "Starówka" powiedział "Gościowi Wrocławskiem", że plan ćwiczeń został opracowany na długo przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu, jednak wydarzenia z Francji obrazują przed jakimi nieznanymi sobie dotychczas wyzwaniami mogą stanąć służby policyjne ratownicze.

Celem ćwiczenia jest sprawdzenie możliwości reagowania lokalnych systemów bezpieczeństwa, zacieśnianie współpracy i koordynacji między formacjami ratowniczymi, a formacjami policyjnymi i wojskowymi w przypadku zamachu terrorystycznego.

Ćwiczenia pt. "Współdziałanie jednostek antyterrorystycznych z ratowniczymi podczas likwidacji zagrożeń związanych z występowaniem terroryzmu" są realizowane w stolicy Dolnego Śląska w dniach 25-27 listopada. Organizatorem jest GRS OSP "Starówka" przy współpracy z wrocławskim Samodzielnym Pododdziałem Antyterrorystycznym Policji.

Szkolenie jest częścią większego projektu pod nazwą "Bezpieczny Dolny Śląsk" realizowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Bierze w nich udział 7 zespołów bojowych z Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Katowic, Lublińca, a także z Czech i Słowacji oraz 3 zespoły ratownicze

Zobacz scenariusz ćwiczeń: TUTAJ.

Zobacz zdjęcia