W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka

WKS

publikacja 07.01.2016 14:42

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przyjął kilkuset samorządowców: przedstawicieli władz wojewódzkich, prezydentów miast, radnych, burmistrzów, starostów i wójtów z Dolnego Śląska na tradycyjnym spotkaniu noworocznym.

W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka Abp Józef Kupny Karol Białkowski /Foto Gość

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia we wrocławskiej katedrze pod przewodnictwem abp. Kupnego. W homilii hierarcha, nawiązując do tekstów biblijnych, przywołał obraz walczących ze sobą ciemności i światła, podkreślając, że z ciemnością w sercu człowieka mamy do czynienia wówczas, gdy ten poddaje się pysze, kłamstwu i dba jedynie o własne interesy. – Chrystus swoją nauką rozświetla mroki naszego życia – mówił arcybiskup, zachęcając słuchaczy, by nie tylko słuchali słów Ewangelii, ale by ona stała się ich życiowym programem.

W dalszej części homilii metropolita nawiązał do przesłania uroczystości Objawienia Pańskiego, a podkreślając, że Trzej Mędrcy nawiedzający Jezusa w Betlejem nie należeli do narodu wybranego, powiedział: – Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa. Podobnie jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele.

Po Mszy św. samorządowcy spotkali się z metropolitą w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wspólnie złożono sobie noworoczne życzenia.