Tylko dla kawalerów i panien

ac

publikacja 11.01.2016 12:29

We Wrocławiu powstaje duszpasterstwo osób stanu wolnego. Chcesz dołączyć? Poświąteczne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 stycznia o 16.00.

Tylko dla kawalerów i panien Spotkanie duszpasterstwa osób stanu wolnego w Katowicach, założonego również przez ks. Tadeusza Czakańskiego Józef Wolny /Foto Gość

Zaproszenie skierowane jest do ludzi w wieku od ok. 25 do 50 lat, którzy nie zawarli nigdy związku małżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się przed głównym wejściem do katedry. W programie przewidziano m.in. 30-minutowy film o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. - Chcemy też przedstawić program na przyszły rok: spotkania ze słowem Bożym, wyjazdy, rajdy, pielgrzymki (w planach mamy m.in. październikową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu), spotkanie sylwestrowe, adoracje, rekolekcje... Jednym słowem: „coś i do tańca, i do Różańca” - mówi ks. Tadeusz Czakański, inicjator grupy, twórca podobnych wspólnot w Krakowie, Sosnowcu i różnych miastach archidiecezji katowickiej. Wyjaśnia, że duszpasterstwo ma pomóc w nawiązaniu relacji przyjaźni z rówieśnikami oraz w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: „Co dalej z moim życiem”?

Pierwsi członkowie już się spotykają. - Chciałabym wyjść do ludzi, nie siedzieć sama, nauczyć się żyć razem z innymi - mówi Marzena. - Chcę poznać nowe osoby i dać się poznać innym - wyjaśnia Sebastian.

Informacje na temat sposobu działania podobnych duszpasterstw oraz świadectwa ich członków można znaleźć na stronie www.grupa33.katowice.opoka.org.pl.