Dokąd na urlop?

Karol Białkowski

publikacja 27.02.2016 09:11

Międzynarodowe Targi Turystyczne mogą pomóc wybrać najlepszą opcję na wakacyjny wypoczynek. Impreza potrwa do niedzieli w Hali Stulecia.

Dokąd na urlop? Otwarcie Międzynarodowych Targów Turystycznych uświetnił bardzo efektowny występ gruzińskich tancerzy Karol Białkowski /Foto Gość

Ponad 200 wystawców bierze udział w VIII Międzynarodowych Targach Turystycznych we wrocławskiej Hali Stulecia. Impreza to nie tylko propozycje wypoczynku w Polsce i za granicą, ale również okazja do skosztowania dobrego jedzenia i możliwość spotkania z ciekawymi gośćmi.

Przemysław Bandura, prezes MTT, podkreśla, że obecnie jest najlepszy moment na to, by zorientować się, zainspirować propozycjami i zdecydować w jakim miejscu chcemy spędzić wakacje.

- Sezon mamy dość trudny. Media straszą nas atakami terrorystycznymi, a tutaj możemy wybrać stabilizację i bezpieczeństwo. Obecni wystawcy chętnie udzielą wszelkich informacji - mówi. Podczas targów można również skorzystać z wielu promocji i rabatów, ale też wygrać np. wycieczki weekendowe zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wydarzenie jest też okazją do tego, by promować Dolny Śląsk. - Nasz region przedstawia wszystkie swoje atrakcje turystyczne. M.in. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju na swoim stoisku umożliwia... czerpanie papieru - wyjaśnia. Należy wspomnieć o wielu gminach, które wykorzystują targi do przedstawienia propozycji turystycznych.

Atrakcji jest zdecydowanie więcej. - Targi to inspiracja podróżnicza. Tradycyjnie MTT towarzyszy Festiwal Podróżników. Zapraszamy na niego Polaków, którzy podróżują po całym świecie, często mając do dyspozycji mały budżet. Można się z nimi spotkać i porozmawiać - dodaje P. Bandura.

W tym roku gwiazdami są: Aleksander Doba, podróżnik roku National Geographic, Nela Mała Reporterka, która jest inspiracja dla najmłodszych podróżników, a także Marek Tomalik, który przybliży odwiedzającym Australię oraz Michał Pater, który zrelacjonuje swoje autostopowe przygody na koniec świata. Kolejną atrakcją jest Festiwal Kulinarny z gotowaniem na żywo oraz Grand Prix Sommelierów.

Jest jeszcze jeden aspekt, który można określić jako dominujący podczas wydarzenia. Targi stały się bowiem okazją do zawiązania współpracy kulturalnej, turystycznej i gospodarczej Dolnego Śląska z gruzińską Autonomiczną Republiką Adżarii. Na sobotę zaplanowany jest Dzień Gruzji, podczas którego będzie można poznać wyjątkową kulturę regionu Adżarii, a także Biznes Forum Wroclaw-Batumi. Finałem będzie ceremonia podpisania Porozumienia o Współpracy pomiędzy Województwem Dolnośląskim i Autonomiczną Republiką Adżarii.

Program Międzynarodowych Targów Turystycznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego można znaleźć na www.mttwroclaw.pl.

Zobacz zdjęcia z targów i z występu gruzińskiego zespołu tanecznego.