Spędź muzyczny wieczów z wyklętymi

Maciej Rajfur

publikacja 29.02.2016 12:19

1 i 2 marca w Starym Klasztorze dwa koncertowe wieczory w duchu patriotycznym. We wtorek zagrają: De Press oraz Forteca, a w środę "Zakazane Piosenki" zaprezentuje Percival. "Gość Wrocławski" ma dla was wejściówki na oba wydarzenia.

Spędź muzyczny wieczów z wyklętymi Koncerty wpisują się w oficjalne obchody 1 marca we Wrocławiu Maciej Rajfur /Foto Gość

Zapraszamy wszystkich czytelników na muzyczne wieczory ku czci żołnierzy wyklętych organizowanych przez wROCK for Freedom.

1 marca o godzinie 20 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze w hołdzie bohaterom zagrają zespoły "De Press" oraz "Forteca".

- Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy - mówią członkowie zespołu "Forteca".

Zapraszamy także na koncert znanego folkowego zespołu "Percival" z projektem rekonstruktorskim "Zakazane Piosenki", który rozpocznie się 2 marca o godzinie 20 w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze i dedykowany jest pamięci bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Usłyszymy muzykę z czasów II wojny światowej, powstania warszawskiego i partyzantki. Znane pieśni patriotyczne i nie tylko, zabrzmią w aranżacjach przywodzących na myśl tamte czasy i wydarzenia. Grupa „Percival” wystąpi w strojach z epoki.

NASZ KONKURS

Do wygrania podwójne wejściówki na oba koncerty! Co należy zrobić?

Odpowiedzieć na pytanie: Jakich żołnierzy wyklętych potrafisz wymienić z imienia i nazwiska?

Na odpowiedzi przysłane na nasz adres mailowy: wroclaw@gosc.pl czekamy dzisiaj (29 lutego) do godziny 18. Dwie osoby, które podadzą największą liczbą znanych im bohaterów konspiracji otrzymają podwójne wejściówki na koncert 1 lub 2 marca.