Odnajdź się w świętowaniu

kl. Jan Inglot

publikacja 18.03.2016 10:52

Wrocławscy klerycy przygotowali przewodnik po liturgicznych celebracjach Wielkiego Tygodnia.

Odnajdź się w świętowaniu Przygotuj się, a najważniejsze święta chrześcijan przeżyjesz świadomie i w duchowej głębi Roman Koszowski /Foto Gość

Każdego roku jest tylko siedem wyjątkowych dni, które określamy mianem wielkich. To czas, gdy wchodzimy w głębię misterium Chrystusa, który zmierza do Jerozolimy, by tam sprawować ucztę paschalną – ostatnią wieczerzę, ofiarować swoje życie na krzyżu i chwalebnie Zmartwychwstać, pokonując śmierć.

Z pewnością jest tysiąc powodów, by przeżywać ten czas w rozkojarzeniu. Porządki, pieczenie mazurków, odwiedziny rodziny – to wszystko towarzyszy nam, przysłaniając czasem istotę Wielkanocy. Jest i liturgia, która w tych kilka dni przybiera inną formę, nie zawsze przez nas dobrze znaną i rozumianą, tak bardzo odmienną od niedzielnej mszy.

"Wielki Tydzień. Przewodnik" to pomoc dla wszystkich, którzy mogą czuć się zagubieni w kościelnych celebracjach. Ta niewielka książeczka pomoże Ci nie stracić z oczu celu, jakim jest głębokie przeżycie pamiątki Zmartwychwstania. Znajdziesz w niej czytania na każdy dzień wraz z krótką refleksją, objaśnienia liturgii Triduum Paschalnego oraz cenne porady – co zrobić by nie stracić głowy i nie zaniedbać duszy w świątecznym nawale obowiązków. Wszystko prostym językiem i w przystępnej formie. Codziennie poświęć tej lekturze kwadrans, a doświadczysz piękna Wielkiego Tygodnia, nowej jakości świętowania.

Więcej informacji na stronie: www.wielkitydzien.pl – pobierz książkę w formacie pdf oraz wersji na czytniki!

Gość Wrocławski objął inicjatywę swoim patronatem.