Kościół wrocławski odda się Bożemu Miłosierdziu

WKS

publikacja 04.04.2016 14:37

Diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się 9 kwietnia, to jedna z inicjatyw Roku Jubileuszowego w archidiecezji wrocławskiej. Podczas niej abp Józef Kupny odda archidiecezję w akcie zawierzenia Bogu Miłosiernemu.

Kościół wrocławski odda się Bożemu Miłosierdziu Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach Roman Koszowski /Foto Gość

Tekst aktu zawierzenia przygotował sam metropolita wrocławski. Zostanie on odczytany przez niego na zakończenie uroczystej Eucharystii, którą zaplanowano na 10.30.

„Boże, Ojcze miłosierny, podążając drogami zawierzenia za świętym Janem Pawłem II, w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pragniemy, jako Kościół wrocławski zawierzyć siebie i wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska nieskończonemu Miłosierdziu Twemu” – tymi słowami rozpoczyna swoją modlitwę hierarcha.

W dalszej części czytamy: „stając dziś w miejscu, z którego na cały świat wypływa iskra miłosierdzia, i patrząc w twarz Boga, którego imieniem jest miłosierdzie, zawierzamy Tobie losy naszej archidiecezji. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz słabości, przezwycięż wszelkie zło, pozwól nam doświadczyć Twojego miłosierdzia, abyśmy w Tobie, Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei, która nie zawodzi”.

Następnie ksiądz arcybiskup zawierzy Miłosierdziu Bożemu biskupów, kapłanów, braci i siostry zakonne, rodziny całej archidiecezji i ludzi młodych, osoby starsze, chore, cierpiące, samotne, przeżywające kryzysy, a także tych, którzy nie znają Boga oraz tych, którzy oddalili się od Niego. Ksiądz arcybiskup wspomni w swojej modlitwie również o ludziach, którzy źle życzą Kościołowi i nie są dla niego życzliwi. „Nie patrz na ich błędy, ale na miłość Syna swego i na mękę Jego, którą podjął także dla nich” – będzie prosił Boga, by zakończyć uroczystym akt słowami: „Ojcze przedwieczny, daj nam zrozumieć, że miłosierdzie jest jedyną, prawdziwą i ostateczną reakcją na zło, którego doświadczamy w świecie, a dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata”.

- Pan Jezus nauczał, że świat patrząc na nas będzie chwalił Ojca, kiedy w naszym postępowaniu zobaczy odzwierciedlenie czynów Boga – mówi abp Kupny, dodając, że sama pielgrzymka w Roku Jubileuszowym nabiera szczególnego charakteru, a modlitwa za tych, którzy są nam bliscy, ale również za tych, którzy nam źle życzą ma być znakiem, że naśladujemy Ojca, który jest miłosierny dla wszystkich.

Organizatorzy spodziewają się, że do Łagiewnik przyjdzie kilka tysięcy Dolnoślązaków. Dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli przybyć do Sanktuarium diecezjalne Radio Rodzina przeprowadzi bezpośrednią transmisję z uroczystości.