W rytmie Alleluja u św. Maurycego

ac

publikacja 15.04.2016 11:24

VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Religijnej odbył się we Wrocławiu. Pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu; drugie i trzecie miejsce - wrocławskie Szkoły Podstawowe nr 76 i 28.

W rytmie Alleluja u św. Maurycego Wiele zespołów przyjechało z własnymi instrumentami Agata Combik /Foto Gość

– Zgłosiło się tym razem 5 przedszkoli i 23 szkoły. Zgłoszenia nadchodziły także już po terminie, ale nie mogliśmy już przyjąć więcej osób – mówi Magdalena Skuza, koordynatorka przedsięwzięcia.

– Z roku na rok coraz więcej szkół jest chętnych, by wziąć udział w naszym festiwalu. Bardzo się cieszymy! Zwłaszcza, teraz, w Roku Miłosierdzia, chcemy chwalić Pana Boga śpiewem i tańcem –  dodaje.

Tym razem po raz pierwszy do wspólnego świętowania dołączyły szkoły integracyjne i specjalne – np. ze Skoroszowic czy Brzegu.

W zabawie wzięły udział także dzieci z przedszkoli integracyjnych. M. Skuza podkreśla, że festiwal to owoc dobrej współpracy między Szermierczą Sportową Szkołą Podstawową nr 85 im. prof. Mariana Suskiego, a proboszczem parafii pw. św. Maurycego ks. prał. Janem Sucheckim. – Cieszymy się także bardzo z zaangażowania rodziców i nauczycieli – zarówno katechetów, jak i nauczycieli muzyki – mówi.

Spotkanie otworzył występ szkolnego chóru „Cantilena”; uczestnicy festiwalu mogli wysłuchać także koncertu scholi młodzieżowej „Spotkanie” z parafii św. Augustyna.