Adopcyjni rodzice, włączcie się!

mr

publikacja 22.04.2016 13:43

Adopcyjni rodzice zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem adopcji na wykład z warsztatami pt. "Budowanie więzi. Zaburzone więzi".

Adopcyjni rodzice, włączcie się! Adopcja to dla wielu trudny temat, ale nie może stać się tematem tabu Maciej Rajfur /Foto Gość

Całość rozpocznie się w Duszpasterstwie Akademickim "Most" przy pl. Grunwaldzkim 3 w sali "Stolarnia" w niedzielę, 24 kwietnia, o godz.12 i potrwa do ok. 15.

W programie wykład z elementami warsztatów na temat: "Budowanie więzi. Zaburzone więzi". Wygłosi go Elżbieta Cegiełka, psycholog pracujący w poradni adopcyjnej, specjalista na co dzień zajmujący się tematyką tworzenia więzi oraz trudnościami w jej budowaniu, wynikającymi m.in. z zaburzeń przebiegu okresu płodowego i wczesnoniemowlęcego, a także skutkami porzucenia dziecka.

Po wykładzie pytania do prelegenta i dyskusja uczestników. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z indywidualnych bezpłatnych konsultacji z psychologiem. Grażyną Zołoteńką, pracująca z rodzinami adopcyjnymi (organizatorzy proszą o zapisy przed wykładem, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dla dzieci przewidziana jest darmowa opieka, poczęstunek, animacje i konkursy z nagrodami

- Doświadczenie kilkunastu już spotkań rodziców adopcyjnych przy Katolickim Ośrodku Adopcyjnym uzmysławia, że bagaż doświadczeń, z jakim przychodzą do nas dzieci, niejednokrotnie generuje problemy, z którymi trudno nam, rodzicom się zmierzyć. Często nie radzi sobie z nimi środowisko szkolne, czy przedszkolne. Stąd ogromna potrzeba rozmowy, wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia i pomysł tego projektu - mówi Anna Karwasińska, jedna z organizatorek.

Projekt przewiduje również kolejne spotkania o tej samej porze w tym samym miejscu: 19 czerwca zaplanowano wykład z elementami warsztatów na temat: "Nieokiełznane emocje naszych dzieci. Jak sobie w nimi radzić?"

Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Aby usprawnić organizację spotkań wprowadzono wstępną deklarację uczestnictwa ze szczególnym uwzględnieniem ilości dzieci i wieku, tak, aby najlepiej zapewnić im opiekę. Chęć uczestnictwa można potwierdzić drogą mailową: adopcyjnirodzice@gmail.com lub telefonicznie: Marzena Kuziora - 607 937 793, Małgorzata Warachim - 505 72 72 36, Anna Karwasińska - 663 212 075.

W przypadku braku potwierdzenia zaproszenie pozostaje aktualne. - Nasze drzwi są też otwarte dla wszystkich, którym temat jest bliski - zachęca A. Karwasińska.