Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer

ks, mr

publikacja 06.05.2016 13:56

Powstał ilustrowany przewodnik dla rodzin.Zabawnie przedstawia najważniejsze dla Wrocławia miejsca, kulturę, kuchnię i ciekawostki, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta.

Weź NIEMAPĘ i chodź na spacer Bezpłatne egzemplarze znajdziecie w Barbarze oraz w Biurze Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Fot. Urząd Miasta Wrocławia

Wrocławska NIEMAPA, jak każda z serii, skierowana jest do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć miasto. Znajdziemy tam znane miejsca, takie jak Hydropolis czy Mostek Czarownic, ale też parki i ciekawe podwórka takie jak OKAP czy to w Teatrze Capitol. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań.

Z NIEMAPĄ Wrocław dzieci i dorośli będą gubić się w labiryncie Parku Brochowskiego, obserwować miedziane kopuły w Parku Szczytnickim czy uczyć się oszczędzania ciepła z Kogeneracją. Autorki NIEMAPY, Małgorzata Żmijska i Joanna Studzińska zachwyciła oferta kulturalna Wrocławia:

To niesamowite, ile świetnych rzeczy można robić w tym mieście całą rodziną ­ jako mamy niemowlaków jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i na pewno wrócimy do Wrocławia na wydarzenia w ramach Europejskiej Stolicy Kultury - mówią autorki.

Wrocławska NIEMAPA to również sporo zieleni i wody, bo elementem łączącym wszystkie przystanki jest Odra. Zapraszamy do poznawania miasta z ziemi, wody a nawet z powietrza­ jadąc Polinką.

- Wrocław urzekł nas architekturą i zielenią. Zakomponowanie tych wszystkich wspaniałych miejsc było nie lada wyzwaniem - mówią Maciek Blaźniak i Asia Guszta ze Studia Ładne Halo, duet ilustrujący NIEMAPĘ.

Choć NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan , to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania. Wysmakowane ilustracje i różnorodne zadania czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka “Pozdrowienia z Wrocławia” ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo. Dodatkowo, we Wrocławiu pomagały wspaniałe dziewczyny: Asia Gala (blog Z kulturą do dzieci), Magda Kreis (3D Design dla dzieci), Marta Mikos, Agnieszka Wańczyk (blog Edek i my), Dominika Węcławek oraz Anna Rumińska (Slow Food Dolny Śląsk). NIEMAPA Wrocław nie powstałaby bez współpracy partnerów, którymi są m.in: Miasto Wrocław oraz Hydropolis.

 Można skorzystać z bezpłatnej wersji on­line TUTAJ lub pobrać plik do wydruku.