Taneczny sprawdzian Wrocławia

kk

publikacja 15.05.2016 09:29

Rosyjska para, Olga Kulikova i Dmitry Zharkov, wywalczyła w Hali Stulecia mistrzostwo Europy w tańcach standardowych.

Taneczny sprawdzian Wrocławia Taniec towarzyski to także piękne stroje i aktorstwo zawodników Kamila Kamińska

Turniej odbywał się we Wrocławiu, będąc jednocześnie jednym z ważniejszych sprawdzianów przed The World Games, które rozpoczną się w lipcu 2017 roku.

- Serdecznie witam w Europejskiej Stolicy Kultury. Dzisiaj jest to również stolica tańca, a w 2017 r. zostanie stolicą sportu. The World Games 2017 to wielka sportowa impreza, której przedsmak czujemy już dzisiaj - mówił Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, podczas powitania na Gali Finałowej.

Sam turniej rozpoczął się eliminacjami, w czasie których spośród 59 par z 35 krajów wybrane zostały 24 zespoły do ćwierćfinału. Tancerze zaprezentowali się w pięciu tańcach: walcu angielskim, tangu, walcu wiedeńskim, fokstrocie i quickstepie.

W tym czasie przeprowadzono turnieje towarzyszące: WDSF International Open Latin (tańce latynoamerykańskie) oraz WDSF Open Młodzieży poniżej 21 lat. Publiczności przybywało w miarę trwania mistrzostw, a na Gali Finałowej trybuny były prawie pełne. Występy taneczne przeplatały się z różnymi pokazami, m.in. rock'n'rolla akrobatycznego oraz salsy.

Polskę reprezentowały dwie pary: Katarzyna Kapral i Giuseppe Longarini oraz Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz, które zajęły odpowiednio 11. i 18. miejsce. Do finału zakwalifikowało się sześć par: z Mołdawi, Danii, Włoch, Rosji i dwie z Litwy. Mistrzowie, Olga Kulikova i Dmitry Zharkov, zwyciężyli podczas finałowego pojedynku we wszystkich tańcach.

Sędziowie oceniali zawodników w czterech kategoriach: technika i jakość tańca, choreografia, ruch do muzyki i taniec w parze.