Sprzedawali paszteciki, by przyjechać do Polski

Magdalena Drogosz

publikacja 19.05.2016 13:05

Do archidiecezji wrocławskiej przyjadą z 35 krajów świata. Możesz ich poznać już teraz.

Sprzedawali paszteciki, by przyjechać do Polski Młodzi z Pittsburga czekają z niecierpliwością na przyjazd do naszego kraju archiwum grupy z Pittsburga

Diecezjalny sztab przygotowań do Światowych Dni Młodzieży zadbał byśmy bliżej poznali chociaż kilkanaście grup. Ich charakterystyki będziemy publikować na naszej stronie internetowej.

Z czym kojarzy wam się Pittsburgh?

Odpowiecie pewnie, że to miasto gdzieś w USA. Bardziej dociekliwi "wygooglują", że jest ono położone w północno-wschodniej części kraju, w stanie Pensylwania i jest stolicą hrabstwa Allegheny.

Od dzisiaj Pittsburgh może kojarzyć wam się również z miastem, z którego przybędzie do Wrocławia dziewiętnastoosobowa grupa młodzieży należącej do parafii św. Ryszarda. Wśród nich są uczniowie szkół średnich a także kilkoro studentów.

- Mamy różne charaktery i temperamenty, inne zainteresowania, ale łączy nas wiara oraz chęć przyjazdu do Polski na Światowe Dni Młodzieży - podkreśla Taylor Foley, lider grupy.

Każdego miesiąca, podczas spotkań, wspólnie przygotowują się duchowo do pielgrzymki. - Jesteśmy bardzo podekscytowani wyjazdem. Nauczyliśmy się już nawet wymawiać po polsku słowa podczas czynienia znaku krzyża - podkreśla Taylor. Zaznacza również, że wyjazd do Polski wiąże się z ogromnymi kosztami, jednak młodych Amerykanów zupełnie to nie przeraziło.

- Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy, aby uzbierać wystarczającą kwotę. Piekliśmy i sprzedawaliśmy paszteciki z peperoni, organizowaliśmy wieczory gier oraz pokazy rękodzieła. Wykonywaliśmy również przydomowe prace dla naszych sąsiadów - wylicza.

Dlaczego chcą przyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Polski? Odpowiedzią jest ułożone przez młodych motto: "Pielgrzymujemy do Polski, aby pogłębić naszą wiarę, umocnić wspólnotę i być świadkami zmieniającej życie Bożej siły. Powrócimy odnowieni, ożywieni, przepełnieni Duchem Świętym”.

Jeżeli nie zgłosiliście jeszcze chęci przyjęcia pielgrzymów pod swój dach nie zwlekajcie! Wypełnijcie formularz on-line lub zgłoście się do proboszcza w swojej parafii. Szczegóły na www.sdm2016.wroclaw.pl.