Muzyczne "tak!" dla ŚDM

mr

publikacja 06.06.2016 17:26

Na parę tygodni przed ŚDM w Krakowie wolontariusze i Ambasadorzy wydarzenia zapraszają do wspólnego świętowania w rytm muzyki. Przed nami koncert "Are You Ready To Say Yes?" w Hali Stulecia.

Muzyczne "tak!" dla ŚDM Ks. Jakub Bartczak na scenie. To jeden z Ambasadorów ŚDM w Krakowie Maciej Rajfur /Foto Gość

Trasa koncertowa dedykowana Światowym Dniom Młodzieży, a w szczególności idei wolontariatu ŚDM ma być rozgrzewką przed lipcowymi wydarzeniami. W piątek 10 czerwca o godzinie 19 pierwsze melodie popłyną z głośników we wrocławskiej Hali Stulecia.

- Oczywiście te koncerty są adresowane nie tylko do wolontariuszy, ale do wszystkich, którzy chcą posłuchać dobrej muzyki i miło spędzić czas. Będzie to wielkie wydarzenie kulturalne - mówi Joanna Zając koordynator ds. promocji KO ŚDM Kraków 2016.

We Wrocławiu zagrają Ambasadorzy ŚDM: Arkadio, ks. Jakub Bartczak, Maleo Reggae Rockers, TAU oraz zespoły: TGD z nową płytą i NiemaGOtu. Podczas koncertu będzie czynny punkt informacyjny ŚDM, gdzie wolontariusze postarają się odpowiedzieć na każde pytanie związane z organizacją i przebiegiem Światowych Dni Młodzieży i Dni w Diecezjach.

- Warto przyjść na ten koncert, bo wykonawcami będą czołowe zespoły muzyki chrześcijańskiej w Polsce. To bardzo energiczna zapowiedź czyli przedsmak takiego wielkiego wydarzenia, które czeka nas w Krakowie - zachęca ks. Jakub Bartczak.

Raper w sutannie zauważa, że koncert powinno się traktować nie tylko jak ucztę muzyczną, ale przede wszystkim duchową. - Będziemy się wspólnie modlić poprzez radosną muzykę, a to łączy ludzi - dodaje ks. Bartczak.

Jego zdaniem koncert jest bardzo wartościowy z jednej strony ze względu na wykonawców, najlepszych w swoich gatunkach muzycznych (reggae, hip-hop, gospel), ale z drugiej poza walorami artystycznymi chodzi o zawiązanie wspólnoty pod sztandarem Jezusa.

Estrada stanie się także przestrzenią zaprezentowania inicjatyw związanych z ŚDM, np. akcji „Wymaluj Obraz”. Elementem aranżacji będzie także emisja spotu promującego wolontariat, który powstał z początkiem maja. - Powiemy o różnych projektach, aby pokazać, że siła ŚDM tkwi też w rozmaitości działań, w różnorodności ludzi, którzy się w te działania angażują - zauważa Joanna Zając.

Początkiem trasy koncertowej był Kraków, gdzie ponad 1000 osób bawiło się na koncercie w Centrum Kongresowym ICE. - Najważniejszym będzie zbudowanie, w rytm muzyki, powszechnej wspólnoty wokół idei wolontariatu - tłumaczy Joanna Zając, koordynator ds. promocji w Komitecie Organizacyjnym.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron www.eventim.pl lub www.ticketpro.pl. Ceny biletów rozpoczynają się od 30 zł. Dochód zostanie przeznaczony na organizację ŚDM, zwłaszcza na wsparcie wolontariatu.

Partnerami koncertu w Warszawie są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Centralnym Ośrodek Sportu.