Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny

Anna Nowocień-Rega

publikacja 07.09.2016 09:44

Ta propozycja nie jest dla uczniów, ale dla... mam.

Tanecznym krokiem w nowy rok szkolny Z cyklicznych, bezpłatnych spotkań i szkoleń korzysta coraz więcej mam. Wrześniowe spotkanie to dobra okazja, by do nich dołączyć. Emil Łojczuk

Trochę salsy, szczypta rumby, a także elementy cha-chy – tak właśnie wrocławskie mamy rozpoczną nowy rok szkolny. Na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Klub Mamuśki zapraszamy już w czwartek 15 września o godz. 19. Odbędzie się ono w jednej z najstarszych na Dolnym Śląsku szkół tańca „Diament”, przy ul. Stargardzkiej 15. Wstęp jak zwykle bezpłatny.

Wrzesień dla mamy to nie tylko czas na przygotowanie szkolnej wyprawki, podpisywanie żłobkowych ubrań czy zebrania w przedszkolu. To dobry moment na postanowienia i zrobienie czegoś tylko dla siebie. A ponieważ nowy rok dobrze rozpocząć tanecznym krokiem, tym razem wrocławskie mamy spotkają się właśnie na parkiecie.

- Poznamy proste układy i figury, których wykorzystanie w rytm muzyki zapewni uczestniczkom ogromny zastrzyk energii oraz prawdziwej radości. Skupimy się przede wszystkim na tych tańcach, w których występuje ruch bioder: trochę salsy, szczypta rumby, a na zakończenie także cha-cha - zdradza Halina Kwolek, założycielka Szkoły Tańca "Diament", choreograf, pedagog i dyplomowany nauczyciel tańca z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Będzie inspirująco, niezwykle kobieco, ale przede wszystkim aktywnie! Do udziału w spotkaniu szczególnie zachęcamy mamy, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z profesjonalnym tańcem towarzyskim, a świadome poruszanie się po parkiecie od zawsze było ich marzeniem. Po warsztatach jak zwykle czas na mamusiowe pogawędki, wspomnienia z wakacji i wspólne planowanie najbliższych klubowych miesięcy przy pierwszej jesiennej herbacie.

Organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Mamuśki, działające od ponad 5 lat we Wrocławiu i tworzące "mamuśkową" społeczność w stolicy Dolnego Śląska oraz w 6 innych miastach w Polsce. W ramach klubu realizowane są cykliczne, bezpłatne spotkania dwa razy w miesiącu – jedno mama+maluszek (dla mam z dziećmi, zawsze na początku miesiąca) oraz pod koniec miesiąca dla samych mam (wieczorne).

Szczegóły spotkań można znaleźć na stronie www.klubmamuski.pl. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na taneczne warsztaty obowiązują zapisy. Można ich dokonać TUTAJ.