Festiwal Wiary i Życia - nie tylko dla parafian!

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 20.09.2016 13:16

Jeśli czujesz, że tęsknisz za Panem Bogiem, wierzysz, ale Twoja wiara nie jest kompletna, masz pytania, które przez wiele lat pozostawały bez odpowiedzi? Przyjdź. Od 25 września do 2 października.

Festiwal Wiary i Życia - nie tylko dla parafian! Salwatorianie z Bagna zapraszają Maciej Rajfur /Foto Gość

Inicjatywa organizowana przez parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Bagnie to część parafialnych misji świętych. Głównym celem będzie ewangelizacja mieszkańców oraz przybyłych gości, a przy tym promocja kultury i wartości chrześcijańskich, przeciwdziałanie patologiom i zagrożeniom oraz integracja.

„Festiwal Wiary i Życia” to cykl opartych na Kerygmacie spotkań skierowanych do współczesnego człowieka z jego pytaniami, pragnieniami, wątpliwościami i obawami. Wydarzenie z muzyką otwierającą serca, świadectwem i Słowem Bożym poprowadzi ks. Artur Godnarski ze wspólnotą św. Tymoteusza z Gubina wraz z zespołem muzycznym „Przystanku Jezus”.

Planowane są happeningi w poszczególnych wioskach parafii oraz spotkania dla szkół. Całość rozpocznie się koncertem i konferencją ze znanym aktorem i mimem Ireneuszem Krosnym w namiocie festiwalowym w Osolinie (naprzeciwko ul. Tymiankowej) w niedzielę 25 września o godzinie 16.

W tym samym miejscu każdego dnia od poniedziałku (26.09.) do soboty (1.10.) przeprowadzone zostaną Główne Spotkania Misyjne dla wszystkich od 19.00 do 21.00. Całość zakończy się natomiast w niedzielę 2 października o godz. 11 uroczystą Eucharystią i festynem, na którym swoje dokonania artystyczne zaprezentują poszczególne wioski z terenu parafii WNMP.

 - Dla naszej wspólnoty parafialnej to wielkie wyzwanie logistyczne, materialne, ale przede wszystkich duchowe. Dlatego ufamy w Bożą pomoc, bo sami nie damy rady. Prosimy też wszystkich czytelników o modlitwę w naszej intencji - mówi ks. proboszcz Grzegorz Skałecki. Salwatorianin podkreśla, że w organizację misji i festiwalu włączyło się mnóstwo parafian i ludzi dobrej woli, a skala wydarzenia rośnie w miarę przygotowań.

- Duchowo szykujemy się już od ostatniego adwentu, poprzez różne inicjatywy modlitewne. I z niecierpliwością czekamy na ten wielki czas odnowy naszej relacji z Panem Bogiem - puentuje ks. Skałecki SDS.

Patronat nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

PLAN FESTIWALU  WIARY  i  ŻYCIA (Miejsce spotkań – Namiot Festiwalowy w Osolinie, na Działce nr 611/10 - po lewej stronie przy ul. Klasztornej w kier. Bagna, naprzeciwko ul. Tymiankowej, pole pomiędzy posesjami nr 5 i 15)

NIEDZIELA, 25.09  

  • 16:00 – Spotkanie na start (koncert + Ireneusz Krosny)

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 

  •  9:00 – 10:30 – Spotkanie dla szkół podstawowych

PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA, CZWARTEK, PIĄTEK, SOBOTA

  • 12:00 – Happeningi w poszczególnych wioskach (bez soboty)
  • 19:00 – Spotkanie główne (do ok. 21:15) (koncert + słowo)

NIEDZIELA, 2.10

  • 11:00 – Uroczysta Eucharystia na zakończenie
  • 12:30 – Festyn (do ok. 16:00)