Nie musisz - tak będzie lepiej

RMS

publikacja 29.09.2016 12:24

Młodzież z Obornik Śląskich kolejny raz spotkała się z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Czuwanie odbyło się w kościele św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego.

Nie musisz - tak będzie lepiej Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez młodzież odbywa się w Obornikach Śląskich regularnie ks. Jerzy Lazarek /SDS

- Jesteśmy piękni i wolni, wszyscy stworzeni na wzór i podobieństwo naszego Ojca. Posiadamy wolną wolę i nie musimy przed nikim udawać kogoś innego. To trudne zadanie, jednak możliwe. Najważniejsze to kroczyć ramię w ramię z Najwyższym, wtedy będziemy niezniszczalni - przekonywała zebranych młodzież Ruchu Młodzież Salwatoriańskiej, prowadząca rozważania. Podczas adoracji padły również słowa, że nie warto udawać przed Bogiem kogoś innego, że warto przyjść do Niego takim jakim się jest.

W czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu była możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Każdy z uczestników modlitewnego czuwania mógł zabrać ze sobą do domu karteczkę z fragmentem Ewangelii do indywidualnego rozważania.

Zobacz kilka zdjęć.