"Lupikowo" ma już 10 lat

ela pras

publikacja 04.10.2016 15:27

Przedszkole i żłobek założyły w 2006 r. absolwentki związane z CODA "Maciejówka". Rok temu założycielki i jednocześnie właścicielki zdecydowały, że placówka będzie miała katolicki charakter. Stało się to na mocy dekretu abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. "Lupikowo" jest pierwszą we Wrocławiu tego typu instytucją prowadzoną przez osoby świeckie.

"Lupikowo" ma już 10 lat Rodzinne świętowanie jubileuszu archiwum "Lupikowa"

- Po roku istnienia jako katolicka placówka widzimy, że była to dobra decyzja - przyznają zgodnie Ola Nykiel, Monika Welz i Weronika Pichlak, właścicielki "Lupikowa". - Takie jednoznaczne opowiedzenie się za Chrystusem, postawienie Jezusa w centrum naszych działań, daje radość, pokój serca i pewność w Boże prowadzenie.

Jubileusz przedszkola i żłobka rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym pw. Trójcy Świętej na Krzykach

Nieprzypadkowo wybrany został początek października, bowiem w tych dniach przypada wspomnienie Aniołów Stróżów - patronów placówki.

- Wspólnie z parafianami, pracownikami, rodzinami i przyjaciółmi dziękowaliśmy Bogu za wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca - wyjaśnia O. Nykiel. - Prosiliśmy również, by Lupikowo było miejscem szczególnej troski i miłości do powierzonych nami dzieci, a także całych rodzin.

Właścicielki "Lupikowa" zaznaczają, że celem jaki sobie stawiają, jest uwrażliwianie dzieci na potrzeby i pragnienia słabszych. Dlatego podczas Eucharystii dzieci z złożyły na ołtarzu przygotowane wspólnie z rodzicami kartki dla swoich rówieśników z oddziału onkologicznego (o Akcji "Wylosuj Anioła" można więcej poczytać na Facebooku - akcja nadal trwa i każdy może się w nią włączyć, ofiarując modlitwę i dobre słowo).

Na zakończenie każdy uczestnik Mszy św. otrzymał, oprócz daru modlitwy, Bożą krówkę z cytatem z Pisma Świętego.

Po Eucharystii w plenerze rozegrano rodzinną grę przygodową, która miała w zabawny i niekonwencjonalny sposób zachęcić rodziny do wspólnego spędzenia czasu, umożliwiając tym samym wzmocnienia więzi rodzinnych.

Przedszkole i żłobek będą świętować cały rok. 16 października podopieczni, rodzice i nauczyciele wyruszają do Częstochowy, by na Jasnej Górze dziękować Matce Bożej za 10 lat istnienia "Lupikowa", wypraszając dalsze łaski. - Cieszy nas fakt, iż na pielgrzymkę wyruszamy w szerszym gronie, również absolwentów "Lupikowa" - dodaje O. Nykiel.

Zobacz zdjęcia z jubileuszu.