Przygoda, ale i służba

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 09.10.2016 23:37

Wrocławscy Skauci Europy zorganizowali grę miejską z okazji XVI Dnia Papieskiego pod hasłem "Bądźcie miłosierni".

Przygoda, ale i służba Skauci Europy co roku czynnie włączają się w Dzień Papieski Bożena Żak

Spotkanie rozpoczęło się 9 października o godz. 10 od Mszy Świętej w bazylice garnizonowej. O godz. 12 harcerze wspólnie odmówili w rynku modlitwę „Anioł Pański”, a po niej rozpoczęli grę. Uczestnicy w różnych punktach miasta mierzyli się z zadaniami zręcznościowymi, manualnymi, jak i umysłowymi np. łamigłówkami.

Mieszkańcy, którzy chcieli spróbować swoich sił, zgłaszali się do specjalnego stoiska, przy którym również mogli dowiedzieć się wielu informacji o działalności Zawiszaków we Wrocławiu.

Wydarzenie dla całych rodzin, które przybliża nauczanie św. Jana Pawła II, jest organizowane przez katolickich harcerzy co roku. Ale to nie koniec ich działań z okazji Dnia Papieskiego. Oprócz wspólnej niedzielnej przygody przychodzi także czas na służbę innym.

Skauci kwestowali na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspomaga finansowo zdolną lecz ubogą młodzież z całej Polski. Wszystko w duchu nauczania św. Jana Pawła II, które jest bardzo bliskie formacji prowadzonej przez Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza”.