Bóg się rodzi przez wiarę

Maciej Rajfur Maciej Rajfur

publikacja 21.12.2016 18:56

- Uroczystość Bożego Narodzenia przypomina lampę ze świecą. To znaczy, że rozświetla dni po świętach, ale rzuca swój blask także na te dni, które przeżywamy wcześniej - mówił bp Andrzej Siemieniewski, dziękując studentom PWT za piękne przedstawienie jasełkowe.

Bóg się rodzi przez wiarę Jasełka w auli PWT. Na zdjęciu Maryja z Józefem, czyli studenci-aktorzy Papieskiego Wydziału Teologicznego Maciej Rajfur /Foto Gość

Zwieńczeniem Adwentowego Dnia Skupienia studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego było przedstawienie narodzin Jezusa Chrystusa i dzielenie się opłatkiem. Jasełka, oprócz scen teatralnych, zawierały również elementy pantomimy oraz pięknie wykonane kolędy.

- Otrzymaliśmy dzisiaj bardzo wiele. Każdy z nas wyjdzie stąd ubogacony, za co wam serdecznie dziękuję - mówił do zaangażowanych studentów ks. prof. Włodzimierz Wołyniec.

Rektor PWT w swojej wdzięczności przypomniał postać św. Ambrożego.

- Ten święty dzisiaj w Godzinie Czytań mówił o tym, że Pan Jezus może się narodzić w każdym z nas przez wiarę. I właśnie o to chodzi w Świętach Bożego Narodzenia. Tak, jak wtedy urodził się w Betlejem, tak teraz każdy z nas przez głęboką wiarę może również urodzić Jezusa, by Mesjasz był obecny w jego życiu. Tego wszystkim życzę, niech Chrystus rodzi się przez wiarę w naszych sercach - przemawiał ks. prof. W. Wołyniec.

Swój podziw wobec przedstawienia wyraził także bp Andrzej Siemieniewski, który podkreślił, że dzięki studenckim jasełkom zobaczył, odczuł i przeżył nowe bogactwo zawarte w ewangelicznych scenach, co jest dowodem na skuteczność i żywotność słowa Bożego.

- Uroczystość Bożego Narodzenia przypomina lampę ze świecą. To znaczy, że rozświetla dni po świętach, ale rzuca swój blask także na te dni, które przeżywamy wcześniej. Stąd już w Adwencie chcemy cieszyć się radością Bożego Narodzenia, chcemy ciągle odczytywać na nowo Ewangelię o narodzeniu Pana Jezusa, ponieważ słowo Boże jest żywe i skuteczne. Dlatego co roku wydobywamy z niego nowe bogactwa - tłumaczył bp Andrzej Siemieniewski.

Po wystawionych jasełkach życzenia zgromadzonym złożyli także sami studenci PWT.

- Życzymy, by wraz ze Świętą Rodziną: Maryją, Józefem i Jezusem być uczestnikami miłości, która jest. Miłości do Boga, która rodzi pokorę, ufność i która nie ustaje. Niech przyjaźń ze Świętą Rodziną będzie naszym umocnieniem i trwaniem na drodze do pełnego czułości Boga. Życzymy, byśmy potrafili przyjąć miłość, która przychodzi i która pragnie naszego kochania - przemawiała Anna Kaśków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z jasełek - TUTAJ.