Pozwólmy się dotknąć miłości

Agata Combik Agata Combik

publikacja 23.12.2016 14:31

Spotkanie opłatkowe przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych miasta Wrocławia oraz pracowników sądu i kurii wrocławskiej z abp. Józefem Kupnym odbyło się w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia.

Pozwólmy się dotknąć miłości Świąteczne życzenia w kurialnej kaplicy Agata Combik /Foto Gość

– Prorok Izajasz nazwał przyjście Chrystusa przyjściem Księcia Pokoju. Życzę pokoju w sercu – pokoju promieniującego także na relacje z innymi – mówił metropolita wrocławski do zgromadzonych w kurialnej kaplicy. Arcybiskup przedstawił teologię opłatka, odsyłającego do Eucharystii i wspólnoty. Podkreślał, że istotą świąt Bożego Narodzenia jest tajemnica Bożej miłości. – Bóg z miłości staje się człowiekiem, z miłości wkracza w ludzkie dzieje… Pozwólmy się dotknąć tej miłości, otwórzmy się na jej działanie, byśmy potem tą miłością mogli promieniować, obdarowywać nią innych.

Abp Kupny wspominał słowa kapłana przez długi czas pracującego w Rzymie. Opowiadał o zmianach w zachowaniu… ubogich – ludzi, o których papież Franciszek bardzo się troszczy. Coraz częściej podchodzą do księży nie tylko po to, by prosić o jałmużnę, ale po prostu porozmawiać – pytają o samopoczucie, obiecują modlitwę. – Zyskali poczucie własnej godności, nie czują się osobami które się lekceważy – mówił. – Dotyk miłości zmienia. Obdarowywanie miłością zmienia i nas i tych, którzy ją przyjmują.

Zobacz ZDJĘCIA