Z wielbłądem i balonami

Arkadiusz Cichosz

publikacja 06.01.2017 17:11

Kilka tysięcy mieszkańców Oleśnicy i okolicznych miejscowości uczestniczyło w piątym Orszaku Trzech Króli. Orszak jest organizowany przez wspólnotę Koinonia Jan Chrzciciel oraz trzy oleśnickie parafie.

Z wielbłądem i balonami W niebo nad Oleśnicą poleciały kolorowe balony Arkadiusz Cichosz

Wśród uczestników Orszaku najpiękniej przebrane były dzieci za królów, rycerzy, aniołów i damy dworu. Towarzyszyli im rycerze piechoty i konnicy. Z kapłanami oleśnickich parafii w orszaku wziął udział bp Andrzej Siemieniewski.

Na trasie ulicami miasta na uczestników czekały liczne atrakcje i przeszkody. W Bramie Wrocławskiej słychać było nawoływanie anielskie, dalej grupa diabłów kusiła do zostania lub zawrócenia i nie podążania dalej do Betlejem. Trzej Królowie mijali także głośną Imprezę u Heroda a tuż przed oleśnickim Betlejem odbyła się bitwa na śnieżki między drużyną anielską i diabelską. Oczywiście ci pierwsi wygrali. Dużą atrakcją nie tylko dla najmłodszych była obecność wielbłąda.

Zwieńczeniem Orszaku było wspólne kolędowanie na pl. Zwycięstwa. Oprócz Trzech Króli pokłon Jezusowi oddali obecni kapłani, władze miasta Oleśnicy, powiatu oleśnickiego, gmin Oleśnica i Dobroszyce a także wojsko. Na zakończenie wypuszczono w powietrze kolorowe balony i wtedy każdy z obecnych mógł oddać hołd Nowonarodzonemu jak Trzej Królowie.

Zobacz zdjęcia.