Kolędowanie w Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich

Paweł Trawka /Caritas

publikacja 13.01.2017 22:49

Ania Wyszkoni, żołnierze, harcerze i wielu innych przyjaciół Domu Dziecka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich, wspólnie kolędowało na koncercie i jasełkach.

Kolędowanie w Domu Dziecka w Kątach Wrocławskich To był piękny pełen ciepła wieczór. Paweł Trawka

Cudowny śpiew, piękna scenografia i wspaniała gra aktorska zbudowały atmosferę do kolędowania i nawiązywania przyjaźni.

Spotkanie Przyjaciół Domu Dziecka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej im. św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich 13 stycznia składało się z trzech części. Pierwszą otworzył wicewojewoda dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Zaproszeni goście, na co dzień współpracujący z Domem Dziecka, wykonali znane kolędy i wydobyli ze śpiewników niemal zapomniane pastorałki.

Gościem specjalnym była Ania Wyszkoni, która razem z córką Polą dała koncert, nie tylko kolędując, ale również śpiewając swój przebój „Biegnij przed siebie”, który zadedykowała wychowankom Domu Dziecka, dając im „kilka rad”.

Tak wysoko postawiona poprzeczka zachęciła podopiecznych do większego zaangażowania w odegranie przedstawienia jasełkowego, które było drugą częścią spotkania.

Trzecią stworzył Kwintet Dęty Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego. Goście i dzieci z wielkim zapałem i energią włączyli się w kolędowanie i przy wojskowym akompaniamencie śpiewali o Bożym Narodzeniu.

Na zakończenie wszyscy życzyli sobie spotkania za rok, by móc znów pokolędować w gronie przyjaciół.