Betlejem we Wrocławiu - są jeszcze bilety

Karol Białkowski Karol Białkowski

publikacja 19.01.2017 13:05

To już ostatnia chwila, by zdecydować się na udział w wyjątkowym koncercie. 29 stycznia w Hali Stulecia poruszające wykonania kolęd i pastorałek z całego świata zapewnią nam gwiazdy polskiej muzyki. Możesz tam być i Ty!

Marzeniem organizatorów jest, by taki koncert odbywał się  co roku. Na zdjęciu „odlatujący” podczas ubiegłorocznej edycji „Betlejem w Polsce” katowicki Spodek. Marzeniem organizatorów jest, by taki koncert odbywał się co roku. Na zdjęciu „odlatujący” podczas ubiegłorocznej edycji „Betlejem w Polsce” katowicki Spodek.
Roman Koszowski /Foto Gość

Chór Trzecia Godzina Dnia, Kuba Badach, Natalia Niemen, Marika, Wojciech Cugowski czy Mate.O. - tych muzyków nie trzeba przedstawiać. Ich indywidualne koncerty gromadzą rzesze fanów, a w Hali Stulecia wystąpią wszyscy razem.

- Realizujemy ten projekt już od dwóch lat. Ideą jest spotkanie opłatkowe wielu ludzi wokół osoby Chrystusa - zaznacza Adam Guzdek z fundacji "Światło Życie", producent wydarzenia. Koncert ma spektakularną oprawę. Wykorzystywana jest scena „360 stopni”, wokół której siedzi widownia. - Do "Spodka" w Katowicach, gdzie odbyły się w ubiegłych latach wydarzenia, przybyło w 2014 r. ok. 7 tys. ludzi, a rok później prawie 10 tys. Żadna gwiazda występująca w tamtym miejscu nie miała takiej publiki - dodaje.

Tuż po ubiegłorocznym Bożym Narodzeniu projekt po raz pierwszy ruszył w Polskę. Na trasie znalazło się 12 miast. Wrocław jest ostatnim z nich.

"Wrocławskie Betlejem" rozpocznie się w niedzielę29 stycznia o godz. 19 składać się będzie z czterech części. Pierwszą, koncertową, zagospodarują zaproszeni artyści, w drugiej życzenia zebranym złoży metropolita wrocławski, abp Józef Kupny, a następnie publiczność będzie mogła podzielić się opłatkiem ze swoim pasterzem i między sobą. W części trzeciej zaplanowano wspólne kolędowanie, do którego pomocą będą wyświetlane na telebimach teksty. Ostatnim akcentem będzie modlitwa uwielbieniowa. Całość potrwa ok. 2 godzin.

- Koncertem staramy się nawiązywać relacje. Zanim się rozpocznie, prosimy, aby siedzący najbliżej siebie wzajemnie się przedstawili. Chcemy uczestniczyć w wydarzeniu ze znajomymi i przyjaciółmi - zaznacza A. Guzdek. Podkreśla, że zamierzeniem jest, by widzowie we wspólnocie przeżyli spektakularne widowisko, które ubogaci ich ducha.

Bilety na koncert w cenie od 40 do 80 zł wciąż są dostępne w parafiach archidiecezji wrocławskiej, w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej lub przez internet: www.bilety24.pl.

Przedsięwzięcie ma też cel charytatywny. Dochód z koncertu będzie przekazany na dożywianie osób potrzebujących.

Patronat honorowy koncertu Betlejem Wrocławskie objął m.in. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym trasy koncertowej.

Oto próbka koncertu. Chór TGD i Kuba Badach w polskiej wersji amerykańskiej pieśni bożonarodzeniowej pt. Mary Did You Know? (Mario, czy już wiesz?). Warto posłuchać w sieci, a potem 29 stycznia w Hali Stulecia "na żywo". Utwór ma już ponad 3 mln. odsłon w serwisie YouTube:

TGD i Kuba Badach "Mario, czy już wiesz?" (Mary Did You Know?)
TGD