(Przed)wiosenne porządki

Katarzyna Butkiewicz, ela

publikacja 21.02.2017 12:48

W prawie każdym domu są takie zakątki, które od dawna czekają na lepsze czasy. Podobnie jest z naszymi duszami. 5 marca w FDA "Antoni" rozpocznie się generalny remont dusz, czyli Seminarium Odnowy Wiary.

(Przed)wiosenne porządki Wielki Post to dobry czas, by odświeżyć swoje relacje z Bogiem. Roman Koszowski /Foto Gość

Czym jest Seminarium Odnowy Wiary? "To okazja do spojrzenia na nowo na to, co już znane i rutynowe, to możliwość poznania Boga osobiście, to szansa na podzielenie się z innymi tym, jak przeżywamy swoją wiarę" - informują organizatorzy. Przez dwa miesiące uczestnicy wydarzenia, wraz z animatorami, będą "przywracać do życia" zapomniane zakątki swoich dusz.

SOW opiera się na 4 filarach. Po pierwsze po każdej akademickiej Mszy św. niedzielnej o. Oskar Maciaczyk, duszpasterz FDA "Antoni", będzie głosił konferencję wprowadzającą w temat tygodnia. Zostaną poruszone najważniejsze wątki od Bożej miłości, przez odkupienie po budowanie wspólnoty Kościoła. Drugim elementem jest codzienne rozważanie krótkiego fragmentu z Pisma Świętego w celu odkryciu zamysłu Boga wobec nas. Następnym filarem jest modlitwa uwielbienia. Zaplanowano ją w każdy wtorek po Eucharystii. Ostatnim są grupy dzielenia.

Początek Seminarium zaplanowano 5 marca, w pierwszą wielkopostną niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 20.10 w kościele pw. św. Antoniego (al. J. Kasprowicza). Aby wziąć w nim udział, wystarczy przyjść i wziąć udział w głoszonej po Eucharystii konferencji. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat seminarium, mogą pisać na maila: sowdaantoni@gmail.com.

"Bóg chce działać w życiu każdego z nas, jednak zawsze czeka na nasz pierwszy krok. Dajmy więc mu szansę, zaglądnijmy do zapomnianych zakątków dusz i zobaczmy, co się stanie, kiedy Duch Święty zacznie je odnawiać" - zapraszają studenci FDA "Antoni".